Trápí vás bolesti kloubů? Pak je třeba udělat několik opatření, aby nedošlo ke zhoršení stavu

2. duben 2016  Redakce   komentáře (0)

PR. Problémy s bolestivými klouby a jejich zhoršenou pohyblivostí trápí během života většinu lidí. Nejčastěji jde o onemocnění, které známe pod pojmem artróza. Projevuje se nejvíce u osob ve věku nad 40 let, problémy však mohou nastávat i o poznání dříve. V momentě, kdy zjistíte, že vás bolest kloubů začíná vážněji trápit, je vhodné nejen zajít k lékaři, ale také přistoupit k určitým opatřením. Díky nim může dojít ke zmírnění potíží a zhoršení onemocnění.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

Zkuste snížit tělesnou hmotnost

Na bolest kloubů například pomáhá, pokud upravíte jídelníček. Nevěříte? Důvod je prostý. Trpíte-li totiž nadváhou či dokonce obezitou, může právě vysoká hmotnost působit výrazně negativně na pohyblivost a celkovou vitalitu kloubů. Jsou totiž daleko více zatěžované. Tím, že upravíte jídelníček a začnete jíst zdravěji, postupně snížíte vaši tělesnou hmotnost a klouby nohou budou podstatně méně zatížené.

Nevyhýbejte se sportu

S úbytkem hmotnosti přímo souvisí také aktivní způsob života. Předejít bolestem kloubů v pozdějším věku se dá i tím, že začnete sportovat. Ideální jsou sporty, během nichž nedochází k přílišnému zatěžování kloubů. Typicky jde třeba o plavání, které obecně kloubům velmi prospívá.

Pozor na obuv!

Bolest kloubů je často způsobena používáním nevhodné obuvi. Rozhodně si tak nekupujte laciné boty, které mají špatnou podrážku a zároveň jsou nevhodné i pro klenbu chodidel. Vhodné je rovněž užívat speciální obuv na sporty či turistiku. Ženy by se v případě, že mají potíže s klouby, měly vyhnout nošení bot s vysokými podpatky.

Způsobů, jak odlehčit kloubům, existuje mnohem více. Pokud máte zájem dozvědět se detailní informace o možnostech, jak snížit bolest kloubů, respektive jí předejít, navštivte internetovou stránku http://www.olfen.cz/bolest-kloubu.php.

Bolest kloubů rozhodně nepodceňujte. Neřešený problém může v pozdějším věku klidně vyústit v jejich nepohyblivost, což vás bude velmi limitovat při pohybu. V nejhorším případě můžete skončit třeba na invalidním vozíku.

Komerční sdělení

-pla-

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!