Plastická operace nosu nemusí být jen záležitostí estetiky

25. duben 2016  Redakce   komentáře (0)

PR. Moderní medicína si umí hravě poradit prakticky s jakýmkoliv problémem. Pokud vás trápí vzhled, můžete se obrátit na plastické chirurgy, kteří vám jej pomohou vyřešit. Jedním z nejčastějších zákroků je plastická operace nosu. Provádí se však nejen z estetického důvodu, pomáhá i v případě, že máte problémy s dýcháním a správnou funkcí nosu.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

Hlavní důvody, proč podstoupit operaci nosu

Z estetického hlediska je vhodná plastická operace nosu v okamžiku, kdy jste například prodělali úraz, na jehož základě došlo k zakřivení nosní přepážky. Stejně tak si zákrokem můžete vylepšit vizáž, pokud vám připadá, že máte nos příliš dlouhý a ostrý, případně hrbolatý.

Jsou však i důležitější chvíle, kdy vám operace nosu přijde vhod. Pokud je tvar nosu a nosní přepážky nepravidelný, může to vést k potížím s dýcháním. Pak je nutné pomocí zákroku otevřít nosní cesty tak, aby vzduch mohl lépe proudit do plic.

Ať už je zapotřebí zákrok provést z jednoho či druhého důvodu, vždy výsledek přispěje ke zlepšení vaší psychiky. Nos je poměrně citlivou částí vašeho těla a zároveň i jednou z nejviditelnějších. Špatný tvar nosu dokáže mnoha lidem působit psychické problémy, a to po celý život. Jediný zákrok vás tohoto traumatu zbaví.

Jak probíhá operace nosu?

Plastika nosu není nijak extrémně náročnou záležitostí. Obvykle probíhá při lokálním znecitlivění a trvá kolem 1 hodiny, maximálně 90 minut. Musíte však počítat s tím, že několik dnů budete mít v nose tampony. Nos může také otéct, otoky by ale měly zmizet zhruba do týdne. Je-li nutná sádra (v případě operace přepážky), nosí se fixace až 14 dní.

Celkové zahojení nosu po operaci je otázkou až několika týdnů. Po celou dobu, tedy až do úplného zotavení, na vás dohlíží plastický chirurg pro případ, že by nastaly neočekávané komplikace.

Zákrok si pečlivě rozmyslete

Stejně jako jakoukoliv jinou plastickou operaci je dobré si i operaci nosu dobře promyslet a hlavně ji zkonzultovat s lékaři. Jde přeci jen o zákrok, který v mnoha případech není zcela nezbytný a někdy může mít spíše opačné účinky, než které očekáváte.

Komerční sdělení

-pla-

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!