Očista těla aneb jak se dostat zpět do sukně bez jo-jo efektu!

8. duben 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Konečně je tu jaro! Jen co se trochu oteplí, sundáme své teplé zimní bundy, kabáty a vesty a najednou jsou všechny naše zimní hříchy k vidění. Předvánoční večírky, cukroví, smažený kapr s výborným salátkem a tuny jednohubek a jiných dobrot na Silvestra. Na Nový rok sice začneme s dietou, ale do Tří králů je po ní, a pak se zase cpeme jak Marfuša pod smrčkem.

Zdroj: pixabay.com/51zuzanna1Zdroj: pixabay.com/51zuzanna1

Ale nastane den D a my v ruce držíme úžasnou, oblíbenou jarní sukýnku! Co na tom, že je to loňský model, zkrátka se s ní rozloučit nehodláme! Jenže když se do ní potom nasoukáme, zjistíme, že máme jen dvě možnosti, buď své zamilované sukni dáme jednoduše sbohem, nebo konečně zatneme zuby a pneumatiky kolem pasu se pokusíme zbavit!

Pozor na jo-jo efekt

Různé diety nám mohou slibovat úbytek až 10 kg za měsíc a my často podlehneme přesvědčení, že taková dieta je nejlepší, protože již za 4 týdny budeme holky jako lusk!

Pokud dodržíme různá skromná doporučení, v podobě půlky jablka ke svačině, jedné brambory k obědu a listu salátu k večeři, možná se nám opravdu podaří shodit více kilo, ale bohužel zde hrozí jo-jo efekt. A kdo ho zná, ví, že nepřináší nic dobrého, ale naopak ještě dvě tři kila navrch.

Co zkusit začít jinak a lépe? Zkusme své tělo nejprve detoxikovat a pak se jednoduše stravovat podle zásad zdravé výživy. Pro začátek se zkusme obloukem vyhnout smaženým koblihám, bramborovým lupínkům a podobným tučným "dobrotám", určitě nás brzo nějaké to kilo opustí.

Pročistěte tělo

A co dál? Má opravdu význam své tělo na jaře pročistit? Výživová poradkyně Zuzana Šafářová tvrdí, že podstoupit na jaře detoxikaci má rozhodně smysl!

"Nejčastěji se používají různé půsty. Nicméně půst ve smyslu nulového příjmu bych nedoporučovala. Je sice velice účinný, ale má i svá rizika, zvláště pokud s tím nemáte zkušenosti," říká Zuzana Šafářová a dodává k tomu: "Můžete jeden až tři dny jíst jen zeleninová jídla a pít zeleninovo-ovocné šťávy a bylinkové čaje. Každopádně jídelníček by se na jaře měl celkově odlehčit. Z jídelníčku bychom měli především ubrat maso.“

Mgr. Zuzana Šafářová

Kdo je Mgr. Zuzana Šafářová?

www.zuzanasafarova.cz

Ve své praxi se věnuje redukčním dietám u sportující i nesportující populace. Sportovcům pomáhá zvyšovat výkonnost. Ve své „péči“ má řadu vrcholových sportovců, např. tenistku Lucii Šafářovou či biatlonistku Evu Puskarčíkovou.

Zkuste tofu, luštěniny či ryby

Na tom se shoduje mnoho odborníků. Maso obsahuje důležité bílkoviny i tolik potřebné železo, ovšem zatěžuje trávicí trakt a tak ho stačí mít na talíři pouze jednou až dvakrát týdně. A čím ho ve stravě nahradit? Kvalitním tofu, šmakounem, luštěninami nebo čerstvými rybami. Dobře upravená ryba spolu se zeleninovým salátem je skvělým dietním obědem! Pusťme tedy jaro i na náš stůl!

"Již není ani potřeba tolik tepelně upravených potravin, naopak snažíme se zařadit více syrové stravy. Pozornost bychom měli zaměřit na jarní zeleninu, jako je například jarní cibulka, polníček, rebarbora, ale do salátu nebo smoothies můžete přidat i listy pampelišky,“ doporučuje výživová poradkyně Šafářová.

A tak vyjděme do přírody, nadýchejme se vzduchu vonícím po jaru a pokusme se tentokrát vydržet. Tukové polštáře kolem pasu vyměníme za svaly a naše oblíbená sukně nám padne zase jako ulitá!

SOUVISEJÍCÍ: Jak neskončit s hubnutím hned po pár dnech

Je čas na detoxikaci organismu

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!