Je čas na detoxikaci organismu

20. leden 2015  Monika Svobodová  komentáře (0)

V zimě se většina lidí nestravuje úplně zdravě. Jíme více tučných a těžkých jídel, sem tam nějakou tu sladkost a potom je nám najednou stále těžko, cítíme se unavení a bez nálady. To je vhodný čas na detoxikaci organismu.

Zdroj: pixabay.com / TheresaOteroZdroj: pixabay.com / TheresaOtero

Cílem detoxikace je očistit tělo od toxických látek, které se v našem organismu postupně usazují - jsou to například cholesterol nebo volné radikály. Tím, že tělo zbavíme těchto látek, odlehčíme našim játrům, ledvinám i střevům.

Budeme se cítit lépe jak fyzicky, tak psychicky. Detox pomáhá nastartovat hubnutí a pomáhá odstranit případné zažívací potíže. Zlepšit se mohou i vaše alergie.

Proč detoxikovat?

Detox je většinou spojován s jarem a očistou organismu po zimě, ale detoxikovat můžeme v kteroukoliv roční dobu.

Většina lidí si také myslí, že detoxikační kúry znamenají různé několikadenní diety nebo úplný půst. Tak to ale vůbec nemusí být. Existují samozřejmě kúry v podobě dvoudenního půstu nebo různé týdenní diety, kdy se konzumuje pouze ovoce nebo zelenina.

Tyto krátkodobé detoxy rozhodně nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti, nemocné lidi nebo osoby ve velkém stresu.

Dlouhodobý detox

Mně osobně jsou mnohem sympatičtější dlouhodobé detoxikační kúry.

A jak taková dlouhodobá detoxikační kůra vypadá? Jde v podstatě o důsledné dodržování zdravého jídelníčku.

Omezte všechno jídlo, po kterém je vám těžko. Vyřaďte ze svého jídelníčku tučná a smažená jídla, uzeniny, sladkosti, pšeničné těstoviny a pečivo. Nepijte alkohol, kávu a nekuřte. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, které dodají vašemu tělu potřebné vitamíny.

Pitný režim

Při detoxikaci je velmi důležitý zvýšený příjem tekutin, které pomáhají vyplavit toxiny z těla. Pijte denně alespoň 2,5-3 litry pramenité vody. Můžete zařadit také zelený čaj, který obsahuje prospěšné antioxidanty.

V lékárně koupíte různé detoxikační čaje. Asi nejpoužívanější je ten s ostropestřcem mariánským, který působí blahodárně na játra.

Při detoxikační kúře je vhodný dostatek pohybu, který rozproudí vaše tělo a tím pomůže odplavovat toxiny z těla ven. Nezapomeňte ani na pořádný odpočinek a dostatek spánku.

Detoxikace organismu je dobrým startem pro zdravý životní styl. A co tomu říkáte vy? Zkusíte také detoxikovat svůj organismus?

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!