Jak zhubnout? Vyzkoušejte 3 zabijáky tuků

3. prosinec 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Už vás nebaví dívat se, jak se pneumatika kolem břicha zvětšuje a zvětšuje a rozhodla jste se vyhlásit vašemu tělesnému tuku válku? Pak je dobré zvážit, kterým směrem se dát. Jednostranné diety sice mohou fungovat, ale pokud nepůjdeme po cestě zdravého životního stylu, kila, která jsme rychle shodili, se brzo vrátí. Existují ale potraviny, které nám s redukcí váhy mohou pomoci.

Chilli papričky. Zdroj: Pixabay.comChilli papričky. Zdroj: Pixabay.com

Už vás nebaví dívat se, jak se pneumatika kolem břicha zvětšuje a zvětšuje a rozhodla jste se vyhlásit vašemu tělesnému tuku válku? Pak je dobré zvážit, kterým směrem se dát. Jednostranné diety sice mohou fungovat, ale pokud nepůjdeme po cestě zdravého životního stylu, kila, která jsme rychle shodili, se brzo vrátí. Existují ale potraviny, které nám s redukcí váhy mohou pomoci.

Kdo ale věří na osvědčené "zabijáky tuků" toho možná trochu zklamu. Existují sice potraviny, které nám mohou přinést pozitivní účinky v oblasti snižování hmotnosti, ale úplně zadarmo to nebude.  I výživová poradkyně Zuzana Šafářová říká: ,, Jedná se o "berličky", které fungují, jen když celkově změníte životní styl." A o které spalovače tedy jde?

Zelený čaj

Zelený čaj patří mezi nejoblíbenější čaje, můžeme ho pít v neomezené míře po celý den a má mnoho pozitivních účinků na náš organismus.  Podle odborníků může popíjení zeleného čaje pomáhat v prevenci rakoviny a má antioxidační účinky.

A když vás přepadne nutkání na sladké a na posezení dokážete sníst tabulku čokolády, je čas na pořádný hrnek zeleného čaje. Kvalitní sypaný zelený čaj udrží naše chutě na uzdě. Tento zelený zázrak má nejen schopnost snížit neodolatelné chutě, ale navíc dokáže nastartovat účinné spalování tuků a s tím spojené zahřívání organismu. Když se tělo vhodně zahřívá, bere pak energii z tuků a o to nám přece jde!

Kofein

Také patříte mezi ty, kteří si bez ranní kávy nedokážou představit start do nového dne? I kofein, látka obsažená právě v kávě je dobrým pomocníkem při hubnutí.  Díky němu zrychlíme spalování tuků. Káva ovlivňuje centrální nervovou soustavu, povzbuzuje kardiovaskulární systém a následně podporuje činnost metabolismu. Výživová poradkyně Zuzana Šafářová k tomu říká: ,,Vypijte si svou oblíbenou kávu přibližně 45 minut před pohybovou aktivitou a pomůže vám to zefektivnit spalování tuků. Pokud ale nepijete kávu, či nejste na kofein zvyklý, nezavádějte to."

Není ale káva jako káva. Při hubnutí je třeba se vyhnout kávě slazené a zapomenout bychom měli i na různé smetánky, šlehačky či na oblíbenou sušenku ke kávě. Naopak lžička skořice zalitá společně s kávou nám může nejen zpříjemnit chuť kávy, ale pomoci i s hubnutím. I skořice je výborným antioxidantem a pomáhá ke snadnějšímu štěpení tuků.

Chilli papričky

Také chilli papričky můžou být tím pravým ořechovým, pokud chceme zhubnout nějaké to kilo. Pálivá látka obsažená v paprikách zvyšuje činnost srdce a zrychluje metabolismus. Tělo se díky chilli dokonale prohřeje, jen si vzpomeňte, jak se nám po ostrém jídle orosí čelo. Kromě spalování tuků, ale pomáhá také proti rakovině a působí jako afrodisiakum. A proto, nejenže budeme krásné a štíhlé, ale dokonce i žádoucí a sexu chtivé.

Dopřávejme si přírodních "spalovačů"  tuků, ale nemysleme si, že budeme za pár týdnů o desítky kilogramů lehčí. Omezme tučná, nezdravá a sladká jídla a alespoň dvakrát týdně se pořádně zapoťme v posilovně nebo při jiném sportu. Výsledky našeho snažení jistě brzy pocítíme a opět oblečeme modely, které se nám již delší dobu válejí ve skříni. Nevím, jak pro vás, ale to je pro mě vždy obrovská odměna…

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!