Jak se chránit v létě před sluncem? Jak zabránit či ošetřit spáleniny

4. srpen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Léto je období, kdy trávíme mnoho času venku na čerstvém vzduchu. Sluneční paprsky jsou do jisté míry příjemné, opálená pokožka vypadá pěkně, jenže slunce se může stát naším velkým nepřítelem. Pokud budeme pobyt na slunci přehánět, dočkáme se nepříjemných spálenin, výrazných znamének a také se tím značně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Základem je správná ochrana. Jakou kosmetiku vybrat pro sebe i své děti a jak o pokožku pečovat po opalování? Vybavte se na letní dovolenou skutečně důsledně.

Voděodolný krémy s vysokým faktorem

Rozhodně není pravda, že krém s vysokým faktorem se může nanášet pouze ráno,“ upozorňuje lékařka Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik. „Žádný krém není samospasný a nezáleží na tom, jak vysoká má UV faktor.“

Dále poukazuje na to, že každý krém by se měl nanášet přibližně půlhodiny před tím, než bude pokožka vystavena slunci a měli bychom jej obnovovat přibližně jednou za hodinu až dvě, u malých dětí i častěji.

Lidé se často mylně domnívají, že voděodolné krémy mají trvalé účinky, dokud se neosprchujeme. Ano, pravda je taková, že naši pokožku dokáže chránit po určitou dobu, zpravidla i po koupání. Ovšem ani v tomto případě nepřeceňujte účinky krému. Je třeba se mazat opět pravidelně a důsledně.

Důležité je opalovat se pozvolna a vyhýbat se spálení. Vhodný denní čas pro takové opalování je ráno zhruba do 10 hodin, případně 11 hodin a odpoledne pak po třetí až čtvrté hodině,“ dodává doktorka.  Nutnou součástí opalování je samozřejmě používání vhodných ochranných prostředků.

Kosmetika po opalování

Vhodnou kosmetiku po opalování bychom měli používat po každém slunění. „Kůže je po opalování vysušená, napjatá a často také podrážděná,“ vysvětluje lékařka. Použitím kvalitních přípravků po opalování ji zklidníte. Zároveň dodává, že hydratací pokožky zmírňujeme loupání svrchní kůže a tím si zajistíme dlouhodobější a rovnoměrné opálení.

Ochrana dětí

Dětská pokožka je obzvláště citlivá a jemná. „Určitě doporučuji volit přípravky pouze z lékárny, nikoliv z drogerie,“ říká Helena Reisingerová.

Měly by být zaměřeny vyloženě na děti, nikoliv na dospělé, protože kromě standardních ochranných látek dětské přípravky obsahují také minerální filtry a různé další důležité látky, které napomáhají ochraně právě jemné dětské pokožky. Děti mažte pravidelně a důsledně. Nezapomínejte na pokrývku hlavy, která je u malých dětí doslova nutnost.

Osobně mám dobrou zkušenost například s UV oblečky. Jsou to skutečně chytré vynálezy, zejména pak pro miminka a batolata,“ doplňuje doktora s úsměvem.

Opalování se nemusíme zcela říkat. Je však důležité o pokožku pravidelně a důsledně pečovat, vyhýbat se slunečnímu záření kolem poledne, kdy je nejsilnější. Dospělá i dětská pokožka potřebuje pravidelnou péči, dejte přednost kvalitním přípravkům.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!