Dvanáct osobností se spojilo pro pacienty s nemocí motýlích křídel

15. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)

Sdružení DebRA ČR odstartovalo další ročník osvětové kampaně 12 plus 12. Jiří Bartoška, Dan Bárta, David Koller a dalších devět osobností v něm letos podpoří pacienty s nemocí motýlích křídel.

Michal Horáček, Tomáš Sedláček a Jitka Čvančarová při focení. Foto: archiv DebRA ČRMichal Horáček, Tomáš Sedláček a Jitka Čvančarová při focení. Foto: archiv DebRA ČR

Tématem fotografií, které se stanou součástí kalendáře na rok 2014, je blízkost.

"Už čtvrtým rokem se snažíme projektem 12 plus 12 ukazovat, jaký je svět lidí trpících nemocí motýlích křídel, a zároveň získat pro naše pacienty podporu, a to nejen materiální. Je nesmírně důležité, aby si byli vědomi toho, že na svoji nemoc nejsou sami, ale že jsou tu lidé, kteří mají chuť jim pomoci,“ říká patronka sdružení DebRA ČR herečka Jitka Čvančarová, která se na projektu od počátku podílí, a dodává: „Právě sounáležitost a blízkost je tématem, které jsme pro letošní ročník kalendáře zvolili.

Blízkost na fotografiích Lucie Robinson ztvární v projektu 12 plus 12 přední osobnosti našeho veřejného života: Dan Bárta, Lejla Abbasová, Michal Horáček, Tomáš Sedláček a další. „S některými osobnostmi, jako je Jiří Bartoška, Dan Bárta nebo Tomáš Sedláček, spolupracujeme už po několikáté a jejich věrnosti pacientům s nemocí motýlích křídel si nesmírně vážíme. Je ale skvělé vidět i to, že se do projektu mají chuť zapojovat stále další lidé,“ popisuje Jitka Čvančarová.

Z prodeje kalendáře i zápisníku 12 plus 12, které z fotografií vzniknou, jde každý rok sto procent zisku pacientům s EB, kterým je z těchto peněz financována léčba, výživové doplňky či ozdravné pobyty. Náklady na léčbu jsou totiž pro rodiny pacientů, kterými jsou převážně děti, často neúnosné.

Sdružení DebRA ČR jako jediné v ČR podporuje lidi s vzácným vrozeným onemocněním epidermolysis bullosa a úzce spolupracuje se specializovaným EB Centrem. Za deset let fungování má za sebou už poměrně úspěšnou misi. Podařilo se mu například rozšířit řady odborníků ve specializovaném lékařském centru v Brně nebo přispět k dohodě s pojišťovnami na proplácení větších krycích materiálů, jež pacientům usnadňují život.

Charitativní focení motýlích křídel
Charitativní focení motýlích křídel
Charitativní focení motýlích křídel
Charitativní focení motýlích křídel
Charitativní focení motýlích křídel
Charitativní focení motýlích křídel


Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!