Chcete zhubnout? Zkuste bylinky na podporu hubnutí!

11. květen 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Cesta za štíhlejší postavou není vždycky tak úplně snadná. Nejraději bychom spolkly pilulku a v tu ránu byly bez zbytečných kilogramů navíc. Farmaceutický průmysl o našem snu ví, a tak se snaží trh zásobovat těmi zaručeně “nejúčinnějšími“ preparáty na hubnutí.

Zdroj: pixabay.com/condesignZdroj: pixabay.com/condesign

Často jsou podpořeny různými výtažky z bylin. Proč ale v lékárně vyhazovat stovky či tisíce za nesmyslné prostředky, když "zázračné" rostliny nám rostou všude kolem? Nasbírejme si bylinky pro podporu zdravého hubnutí právě teď!

Bylinky čistí organismus!

Existuje několik druhů bylin, které svými vlastnostmi dopomáhají k očistě organismu, povzbuzují látkovou výměnu, anebo třeba snižují chuť k jídlu a pomáhají odbourávat tuky. Pravdou ale je, že pouhá víra v bylinky z nás Twiggy neudělá.

Společně s užíváním bylinek musíme změnit náš životní styl. Budeme-li si totiž dopřávat každý den bůček se zelím, řízečky a sladkostí, co hrdlo ráčí, těžko nás zachrání vypití šálku "hubnoucího" čaje.  Dodržování zásad zdravé výživy a odpoledne strávené na kole nás k našemu vytouženému cíli jistě posune. A kterým běžně dostupným rostlinám jsou připisovány hubnoucí a čistící účinky?

Kopřiva

Kopřivu najdeme na každém rohu, a přitom často ani nevíme, po jakém pokladu to šlapeme. Jako malé děti jsme nejednu slzu ukáply, když nás spálily žahavé listy tohoto plevelu. Kopřiva ale obsahuje řadu cenných minerálů, především hořčík, velké množství vitamínu C a také látky, které vyvolávají pokles krevního cukru.

Kopřiva podporuje trávení a činnost střev, povzbuzuje látkovou výměnu i všechny tělesné pochody. Kopřiva nás zkrátka dokonale povzbudí a osvěží. V lidovém léčitelství se říká, že "čistí krev". Doporučuje se pít kopřivový čaj na začátek hubnoucí kůry a to jeden šálek ráno a večer po dobu 2 -3 týdnů.

Heřmánek pravý

Květy heřmánku mají mnoho léčivých účinků. Pomáhají s odvodněním, podporují pocení, zlepšují metabolismus. Žlutý typicky vonící čaj má ale i mírně sedativní účinek, a tak pomáhá při stresu, úzkosti i hladu.

A co si budeme povídat, dámy, někdy je dieta opravdu o nervy! Takže přimíchejme k heřmánku ještě mateřídoušku, která též posiluje organismus, a relaxujme pohybem! Třeba procházkou po lese!

Kontryhel

Kontryhel je tzv. ženskou bylinkou, upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, pomáhá při hojení po porodu, odvádí z těla vodu, což napomáhá k detoxikaci organismu. Má pozitivní vliv na trávení, podporuje metabolismus. Čaj pijte 1-2 krát týdně po dobu 14 dnů, a pak si dejte dvoutýdenní pauzu.

Kukuřice setá

Kukuřice není bylinka jako taková, za to ale čaj z kukuřičných vlasů je výborný odtučňovací a močopudný prostředek. Kukuřičné vlásky jemně otrháme z plodu kukuřice, usušíme a pak už jen popíjíme.

Čaj připravíme z vrchovatě naplněné lžíce usušených kukuřičných vlasů spařených 1/4 l vody. Sladit povoleno pouze stévií!

Pozor na bylinky!

S bylinkami je dobré zacházet opatrně, protože jejich účinná látka může být někdy velmi silná. Pokud si ale některou z léčivých rostlin zamilujeme, většinou to bývá láska na celý život.

A proč ne? Je snad lepší dopovat své tělo chemií z lékárny? A tak se rozhlédněme kolem sebe a uvařme si výborný čaj, i když nám možná od špíčku v pase tak úplně nepomůže....

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!