4 tipy pro zdravé hubnutí

19. březen 2016  Redakce   komentáře (1)

PR. Snad každá žena si alespoň občas řekne, že by potřebovala shodit nějaké to kilo. Jenže jak na to? Zhubnout se dá mnoha způsoby, zdaleka ne vždy se ale dá říci, že by šlo o zdraví prospěšný proces. I hubnout se zkrátka musí umět.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

1. Vyhýbejte se drastickým dietám

Zdravě hubnout neznamená zamknout ledničku a týden nejíst. Jakákoliv dieta, která by vám něco podobného radila, je zcela špatná a vaše zdraví spíše ohrozí. Vyhněte se proto různým pochybným typům diet, o kterých se dočtete na internetu. Mohlo by to pro vás skončit špatně. Ano, možná byste skutečně shodili spoustu kil, ale zároveň byste si odrovnali ledviny i další důležité tělesné orgány.

2. Dodržujte pitný režim

Aby tělo dobře spalovalo tuky, je zapotřebí mu dodávat dostatečné množství tekutin. Obecně platí, že by člověk měl vypít přibližně 2 – 3 litry vody.

Záleží samozřejmě na tom, jaký fyzický výkon během dne podáváte, jaké jsou klimatické podmínky apod. Voda hraje při hubnutí důležitou roli. Ale pozor! Mám na mysli čistou vodou, nikoliv slazené nápoje. S těmi rozhodně při hubnutí nepočítejte.

3. Upravte jídelníček

Tento bod souvisí s oněmi drastickými dietami. Mnozí lidé, kteří chtějí zhubnout, si myslí, že pokud omezí jídlo třeba jen na jednu porci denně, udělají dobře. A to je velká chyba. Člověk by měl i při hubnutí jíst pravidelně a dostatečně vydatně. Tělo jednoduše potřebuje vitamíny, minerály a živiny, jinak sice hubne, ale strádá.

Upravte si jídelníček tak, abyste jedli 5 porcí denně – snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. A toto důsledně dodržujte.

4. Zajděte za výživovým poradcem

Pokud si nevíte rady s tím, jak upravit váš jídelníček, je dobré si promluvit s odborníky. Výživový poradce vám na základě vašich tělesných dispozic nastaví detailní plán, kterého se pak stačí držet a výsledek bude patrný již během několika dnů či týdnů.

Výživový poradce detailně vysleduje, co je pro vás vhodné. Pomůže mu k tomu například i BMI kalkulačka. BMI, hodnotu tuku i množství svalové hmoty dnes zjistí snadno pomocí moderního přístroje.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (1)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

broookolice

sobota, 26. březen 2016
08:31

broookolice

Základ jsou kvalitní potraviny, pohyb na čerstvém vzduchu. Teda za mne :-) Moc ráda nakupuji zdravé potraviny. Rychlé dodání a mají i potraviny, které jinde neseženu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 05.04.2016 ve 20:00:15


Napsal: broookolice [Odpovědět]
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!