Sex na prvním rande? Není to dobrý nápad, tvrdí Julie Gaia Poupětová

2. březen 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

První rande je většinou plné vzrušení, zvláštního okouzlení a nejistoty, jak asi schůzka dopadne. Chceme udělat dobrý dojem, zaujmout, být krásné a hlavně, nic nepokazit! Celý den se duševně i tělesně připravujeme, vymýšlíme témata ke konverzaci, před zrcadlem se nakrucujeme, abychom věděly, z které strany jsme neodolatelné a depilujeme každý kousíček svého těla. Proč? Jen tak, kdyby náhodou.

Zdroj: pixabay.com / aletuzzi, ilustrační fotoZdroj: pixabay.com / aletuzzi, ilustrační foto

A pak přijde on… Krásný, milý, šarmantní, charisma jako filmová hvězda a jen promluví, už hltáme každé jeho slovo.

Při pohledu na něj nám vlhne klín, a i když jsme si doma tisíckrát zopakovaly, že svá kolena necháme těsně u sebe, najednou je chtíč silnější a silnější. Podlehnout, nebo se mu takhle lehce nedat?

Laciná žena

Kdybych se zeptala mužů ve svém okolí, většina by mi řekla, že žena, která s nimi skočí do postele hned na prvním rande, je pro ně laciná.

Může jít o sebelepší sex, ale budovat vztah s takovou ženou, zrovna nechtějí. Mají pocit, že takhle to dělá pravděpodobně na každé první schůzce, i když to nemusí být v žádném případě pravda. Nedostatek sexu nebo tělesné blízkosti a silná touha zajistí, že to zkrátka dopadne, tak jak to dopadne.

Ale co s tím, když se necháme unést a ukážeme hned na prvním rande, jaké jsme v posteli? Čas nevrátíme, a tak se smiřme s tím, co se stalo.

Někteří zahraniční odborníci tvrdí, že na sexu na prvním rande, není nic špatného. Naopak, pokud mezi partnery funguje chemie, je předpoklad, že se mohou začít poznávat a může jim to fungovat.

To u nás jsme konzervativnější. Bojíme se, že budeme za "rozhoďnožky" a lehké děvy. I když výjimka se rozhodně najde.

Hned šli na věc

Třeba jako pětadvacetiletá Markéta a její o tři roky starší přítel. Poznali se na oslavě společného kamaráda, kde si vyměnili čísla a hned další den šli na první rande. Vše probíhalo, tak jak má a sex visel ve vzduchu.

"Oba dva jsme po tom druhém silně toužili, že jsme po dvou hodinách regulérní schůzky, zapadli do nejbližšího parku a na lavičce si zasexovali. Rozhodně mě ale nenapadlo, že by to měl být začátek konce. Naopak, zjistila jsem, že mi jako chlap "voní", chci ho poznávat a užívat si sexu nejen na lavičce v parku. Hodila jsem za hlavu všechny ty řeči o prvních schůzkách. Chodíme spolu už druhým rokem a nelituju ničeho," říká Markéta.

A přítel Petr k tomu dodává: "Markéta mě přitahovala jako magnet, a i když jsem se nesnažil ji hned dostat, nakonec to k tomu dospělo. Rozhodně ale u mě neklesla. A navíc, na druhé rande bych ji pozval tak jako tak, stála a pořád stojí za to.“

Někdy to tak zkrátka má být. A sex na první schůzce odstartuje nový vztah. Jindy se to nepovede a po prvním sexu si už nezavoláme.

Poupětová: Rozhodně ne

A co na sex na prvním rande říká sex koučka Julie Gaia Poupětová: "Za mě rozhodně ne. Ono hodně záleží na tom, za jakých podmínek si lidé dávají první rande. Pokud se s někým znáte dlouho jako přátelé a pak si dáte rande? Anebo je to noc v baru s někým, koho vidím poprvé? A je to rande. To jsou dva extrémy, samozřejmě. Ale ani u jednoho si neumím představit, že by se stalo něco katastrofického, pokud by k sexu došlo až na druhém či třetím rande. Pokud by na něj tedy vůbec došlo.“

A tak se řiďme vlastním srdcem, intuicí, která nám napoví, zda do toho jít po hlavě nebo ne. Nikde totiž není psáno, že nás velká láska nemůže potkat jen tak náhodou, nečekaně a bláznivě… Tak jako sex na prvním rande!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!