Rodit s asistentkou? Možné to je, pojišťovna to zaplatí

3. leden 2014  Redakce   komentáře (0)

Novinka pro rok 2014 potěší všechny ženy, které se chystají rodit a plánují mít u porodu porodní asistentku. Nově tyto výkony zaplatí i zdravotní pojišťovny.

Porody s asistentkou budou stále častejší, ilustrační foto. Foto: YouTubePorody s asistentkou budou stále častejší, ilustrační foto. Foto: YouTube

Ženy mohou rodit bez lékaře, jen s porodní asistentkou. Ale jen v případě, že tak učiní ve zdravotnickém zařízení, tedy v porodnici. Stále platí, že porod s asistentkou doma zdravotní pojišťovny nehradí.

Pokud se rodička rozhodne pro porodní asistentku, a to v porodnici, lékař-porodník ji nejprve vyšetří a posoudí její zdravotní dokumentaci. U samotného porodu již nebude lékař přítomen. Dostaví se jen na přivolání porodní asistentky, v případě komplikace porodu. Dostupné budou nutné léky i přístroje.

Další novinkou je ambulantní porod v porodnici. Pokud je vše v pořádku, může odejít žena s potomkem z porodnice dřív než za doporučených 72 hodin.

V tomto případě rodička před odchodem z porodnice dostane návod, že do 24 hodin musí dítě vyšetřit pediatr či neonatolog a musí mu být proveden odběr krve na screening dědičných poruch a dalších nemocí.

Další novininkou je konec hlášení porodnice předčasného odchodu ženy s novorozencem orgánu sociálně právní ochrany dětí.

Máte podobné zkušenosti? Co si o porodu s asistentkou myslíte? Máte nějakou radu? Napište ji do diskuse pod článkem a podělte se s ostatními.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!