Miláčku, dnes nechci aneb odlišná potřeba sexu

31. březen 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Jedna by chtěla dvakrát do týdne, jiná zase dvakrát do měsíce. Některé ženě stačí sex dvakrát do roka, jiné dvakrát za den… Každá to zkrátka máme ráda jinak a jindy. S manželstvím či dlouhodobým partnerstvím, ale nastává jeden problém. Co když žijeme s člověkem, kterého si velice vážíme, milujeme ho, ale každý máme odlišnou potřebu sexu a díky tomu dochází často ve vztahu k hádkám?

Zdroj: pixabay.com/AlexVanZdroj: pixabay.com/AlexVan

Máme partnera do sexu nutit, začít ho podvádět, více masturbovat, nebo v případě opačného problému se překonávat a být po ruce, kdykoliv se partnerovi zamane?

Muž nadsamec, žena ráda vyhoví

Když se dva lidi seznámí, začnou spolu randit a pak dojde i na "věc", většinou je frekvence celkem vysoká. Z muže se stává nadsamec, který by mohl pořád a zamilovaná dáma mu ráda vyhoví. Ale nic netrvá věčně a po několika měsících, kdy je zamilovanost ta tam, se můžou objevit rozdíly v potřebě sexu. A najednou je problém na světě…

V příběhu sedmadvacetileté Kristýny se najde nejedna žena. "První rok s Liborem byl úžasný. V zamilovanosti se člověk chová bláznivě. Měla jsem pocit, že zešílím touhou, kdykoliv jsem ho viděla, nejradši bych ho svlékla a pomilovala se s ním a bylo mi jedno kde!" vypráví Kristýna.

Libor to měl taky tak. Jeho nová přítelkyně Kristýna ho natolik vzrušovala, že byl ochotný zrušit pracovní schůzku, jen aby ji mohl vidět a užít si vášnivý sex. "Asi po dvou letech mě najednou začalo vadit, že to chce téměř každý den. V tu dobu jsme spolu začali bydlet, a tak jsem si raději vymyslela, že mě bolí hlava, břicho, nebo cokoliv jiného. Kdyby záleželo na mně, mohli bychom se milovat 1 týdně.“

I muži oddalují sex

I když by se mohlo ale zdát, že věta: "Miláčku, dnes ne, není mi dobře," je záležitostí výhradně ženskou, stále častěji se setkáváme s tím, že podobnou výmluvou oddalují sex i muži.

Na vině je workoholismus, stres, přemíra koníčků, často i věk partnera. Zkrátka a dobře, každý z nás má jiný sexuální apetit. Známý český sexuolog Radim Uzel na jedné ze svých přednášek s úsměvem prohlásil, že většinou se lidé domnívají, že k manželskému sexu nedochází proto, že manželka nechce. Ve skutečnosti to ovšem bývá tak, že nechce manžel - přesněji řečeno, manželka chce někdy jindy a manžel zase s někým jiným.

Ale, jak tedy vyřešit odlišnou potřebu sexu v manželství? Má se jeden z partnerů přemáhat, nebo si druhý nechat zajít chuť?  Sexuolog Jaroslav Zvěřina  radí: "Platí zde nesporné pravidlo, že pár by se měl přizpůsobovat tomu méně aktivnímu. V sexu je snadnější ubrat, než přidat.“

Jenže, co když pasivnějšímu partnerovi stačí sex jednou měsíčně? Dá se to vydržet? A co přestat plakat nad rozlitím mlékem a pokusit se v protějšku opět probudit touhu po sexu? Ale jak?

10 rad jak s milováním

Nabízím desatero rad!

  • Komunikace! Naučte se spolu mluvit, komunikace vztah buduje a udržuje!
  • Žádný nátlak! Tlačení na pilu nikomu nepomůže!
  • Udělejte ze sebe neodolatelnou kočičku! Tepláky a mastné vlasy nejsou zrovna "in"
  • Připravte muži klidný, pohodový večer. Žádné výčitky a přemlouvání. Buďte milá.
  • Hlaďte ho, tělesný kontakt je přece důležitý, nemusí jít zrovna jen o sex.
  • Odjeďte na romantický víkend
  • Narušte stereotyp! Nesnažte se mít vše naplánované. Co takhle sex v jinou dobu, než obvykle?
  • Trocha žárlivosti může manželovi otevřít oči! Ale tady opatrně…
  • Jsou středem vesmíru vaše děti? A kde má místo muž?
  • Jestliže si nevíte už rady, navštivte odborníka!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!