Když se muž nechce ženit. Je svatba pro ženu důležitá?

12. květen 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

S příchodem jara a začátkem léta opět nastává svatební sezóna. Vzít si muže svých snů v překrásných šatech jako z pohádky je přáním mnoha žen. Na žádost o ruku často ale čekáme příliš dlouho, a tak si sníme svůj velký den i roky dopředu.

Zdroj: pixabay.com/kgorzZdroj: pixabay.com/kgorz

Přesně víme, jaké obujeme botky, jak bude vypadat svatební oznámení a jaký krém si necháme udělat do svatebního dortu.

Někdy ale nabídka k sňatku stále nepřichází a mnohdy ani nikdy nepřijde. Proč si nás muži v dnešní době nechtějí brát a my se často na jejich obranu oháníme tím, že k lásce přece nepotřebujeme papír s razítkem? Svatba ano, nebo ne?

Láska stvrzená svatebním slibem

Devětadvacetiletá obchodní zástupkyně Hanka sní o velké stylové svatbě. Naplánovaná je do úplného detailu, není věc, která by nebyla zajištěná a promyšlená ze všech stran. Jen jedno ji chybí.

Datum.

Příteli, se kterým Hanka žije již sedmým rokem, se do chomoutu nechce. "Přítel nevidí v manželství žádná pozitiva. Svatba a všechno to okolo je finančně náročné, navíc, proč se do něčeho takového hnát, když se každý druhý pár rozvádí, že? Nemůžu mu vysvětlit, že pro mě je velmi důležité stvrdit naši lásku svatebním slibem. Má to pro mě obrovský význam a velké kouzlo,“ říká Hanka. A doufá, že přítel brzo podlehne jejímu nátlaku.

Vyhovující život "na hromádce"

Odpůrci stavu manželského ale nejsou jenom muži, často i žena má v této věci jasno a svatba pro ni nic neznamená. "Svatba je blbost, dva lidi, kteří se milují přece nepotřebují hrát divadlo pro všechny příbuzné. Navíc, když to nevyjde, není nutné řešit rozvod, zkrátka sbalím muži kufr a je to. Minou nás i tahanice o majetek a platba za advokáta. Za mě tedy rozhodně svatba ne,“ svěřuje se dvaatřicetiletá Monika, která má podobě smýšlejícího partnera.

A co na to říká psycholožka Jitka Douchová? "Manželství není nijak oblíbený institut, protože hodně lidí ve "věku k uzavření manželství" zažívá rozvody a krize vztahů - zažívalo u svých rodičů, zažívá u přátel. Na základě čeho má instituce manželství přinést záruku jistoty?“ klade otázku psycholožka Douchová.

Každý máme na výběr

Dříve bylo naprosto normální, když žena měla v jednadvaceti letech tři děti a byla již několik let vdaná. Bylo nemyslitelné, aby žena byla svobodnou matkou, kdy byl otec neznámý, nebo dítě neslo příjmení otce. Sňatek byl tehdy nutností a povinností. Dnes má každý na výběr, i když tradice a společenské normy, hrají své.

"Jako partnerský psycholog vnímám posledních rámcově 5 let velký posun k obnovení touhy po uzavření manželství. Ten, kdo je  vdaná/ženatý má jiný sociální status. Do manželství se výrazně častěji "hrnou" ženy". Důvodů je hodně - příjmení dětí, status svobodné ženy není nijak lichotivý a stále  je na ně nahlíženo "skrz prsty", i když to je absurdní. Nebo není?“ uvažuje psycholožka Jitka Douchová.

A tak pokud stále čekáte na žádost o ruku, a ta nepřichází, sedněte si s partnerem a ujasněte si priority. Možná, to, co je tak životně důležité pro vás, partnera vůbec netrápí.

SOUVISEJÍCÍ: Jak vybrat netradiční svatební šaty? Víme, jaké jsou trendy

Zámek Libochovice se dá využít pro konání svatby

Život na "psí knížku" má své výhody i nevýhody. Každopádně, pokud právě prožíváte partnerskou krizi, nevěřte tomu, že svatba všechno zlepší. Ta to jedině zkomplikuje… Je to zkrátka rozhodnutí na celý život. Tak hodně štěstí!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!