Jde sex a těhotenství vůbec dohromady?

4. duben 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Vždycky, když slyším mluvit nějakou matku o těhotenství, jako o tom nejkrásnějším období v životě ženy, přemýšlím, která z nás je ta normální. I přesto, že každé mé těhotenství probíhalo bez větších problémů, rozhodně si dokážu představit půvabnější etapu svého života. Než tu, ve které průměrně přibereme 13 kg, (já průměrně i 20 kg), otékají nám nohy, cítíme se jako velryby a o kvalitním sexu nemůže být téměř řeč. Nebo snad ano?

Zdroj: pixabay.com/AnnaMoraisZdroj: pixabay.com/AnnaMorais

První tři měsíce jsem myslela, že pozvracím každého, kdo mi přijde do cesty a usnu snad i opřená o sloup na autobusové zastávce. V této době by neměl být v sexu problém.

První tři měsíce se sexem

Odborníci se shodují na tom, že pokud je žena zdravá, nemusí být sexuální život nijak omezen. Výjimkou je samozřejmě těhotenství rizikové. Lékař může doporučit sexuální abstinenci při nebezpečí potratu nebo předčasného porodu, které se projevuje často známkami krvácení a bolestmi břicha.

Nemusí se to týkat jen soulože, i jakékoliv jiné sexuální dráždění může stav budoucí matky zhoršovat. Někdy ale o těhotenství první tři měsíce vůbec nevíme, a tak se v sexu neomezujeme. Anebo máme pocit, že na nás něco leze a vymlouváme se partnerovi na bolest hlavy. Na naší sexuální touze se zkrátka podepisuje únava, hormony a nevolnost.

Druhý trimestr přeje mužům

V této fázi často býváme překvapivě naladěné, sexuchtivé a leckdy zažijeme orgasmus, na který do smrti nezapomeneme.  Příčina je jediná: Naše tělo je nadopováno hormony, nevolnosti většinou v tomto období ustávají a malé bříško ničemu nevadí.

Cítíme se skvěle, mohou se zvětšit prsa a tak jsme často pro muže více přitažlivé. Zkoušíme nové polohy, nebojíme se experimentovat. „Když jsem byla v pátém měsíci, cítila jsem se jako bohyně! Moje malé těhotenské bříško vypadalo velmi sexy, a já si tak opravdu připadala. Jen samotný dotek partnera ve mě vyvolával obrovské vzrušení. Celý druhý trimestr jsem si sexu užívala jako nikdy předtím. I manžel doufal, že mi můj sexuální apetit vydrží už napořád,“ vypráví osmadvacetiletá Petra o svém prvním těhotenství.

Všechno ale jednou končí a tak nastává poslední, třetí trimestr.

Třetí trimestr každá prožívá jinak

Poslední tři měsíce mohou být doslova očistcem. Každá jsme ale jiná a tak některá žena si sex v osmém měsíci užívá plnými doušky, jiná je ráda, že se uvelebí v posteli a na sex nemá ani pomyšlení.

Všechno ji tlačí, bolí, sex jí je nepříjemný. Cítí se jak neohrabaný tuleň a ani ujišťování muže, že je krásná, ji nepřiměje, aby tomu uvěřila. „Připadala jsem si jako kredenc, a od osmého měsíce jsem si přála, ať už celé éra těhotenství skončí. S manželem jsme prakticky sex v této době neměli, on se bál, že ublíží dítěti a pro mě to nebyla extra příjemná záležitost. Zakázala jsem muži, sahat mi na prsa, vyvolávalo to ve mně odporné pocity. Sex byl opravdu to poslední, na co jsem poslední dva měsíce myslela,“ svěřuje se Petra.

Petra není rozhodně jediná, která sex na konci těhotenství odmítá. Ale co když to máte opačně a chuť na pořádné milování máte i v devátém měsíci? Jaké polohy jsou ty nejideálnější pro vás?

Polohy v těhotenství

  • Poloha dvou lžiček – velmi oblíbená, příjemná poloha. Partnerka leží na boku s vysazeným zadečkem zády k muži, ten kopíruje její křivky a pomalu do ní proniká. Nelíbí se vám, že se při sexu nedíváte z očí do očí? Pocit bezpečí v náručí partnera vám to jistě vynahradí!
  • Poloha v sedě - klidná poloha vhodná pro pokročilé měsíce těhotenství. Není zde prostor pro velký pohyb, ale jde o pozici pohodlnou, vylučující tlak na břicho. Při této poloze se partner posadí na pevnou a přitom pohodlnou židli, křeslo, nebo na okraj lůžka a žena se mu posadí na klín obličejem nebo zády k němu. Vyzkoušejte, uvidíte, že sex v sedě zařadíte do oblíbených pozic i mimo těhotenství!
  • Poloha „na koníčka“ – umožňuje ženě regulovat hloubku průniku a rychlost. A vaše bříško se rozhodně nebude nikde mačkat!
  • Není vám příjemný průnik penisu? A co takhle orální sex? Zblázníte se rozkoší a váš partner jistě taky!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!