Do nového roku s jasným cílem!

8. leden 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Těsně před koncem roku jsem narazila na kamarádku, se kterou jsme se již léta neviděly. Ihned jsme se daly do řeči, ale po pár větách nastalo trapné ticho. Znáte to, někdy to tak bývá, když se dlouho nevidíte. Snad proto, aby řeč nestále, ze slušnosti, nebo zkrátka jen tak, se mě známá zeptala, jaké mám plány, co chci v novém roce zažít a uskutečnit. "Přežít", vypadlo ze mě a měla jsem pocit, že jsem neuvěřitelně vtipná!

Zdroj: flickr.comZdroj: flickr.com

Později doma jsem si uvědomila, proč se kamarádka mé odpovědi nezasmála. Smysl pro humor sice neměla nikdy, ale je pravda, že tady jde o mnoho víc, než jen o přežití.

S jasným cílem se přece lépe žije, je to motor, který nás pohání. Navíc konec roku a začátek toho nového přímo vybízí k tomu, abychom hodnotili dosavadní život, plánovali a uvažovali nad tím, co se nám v loňském roce povedlo a co nestálo za nic.

A teď ruku na srdce! Máte cíl pro tento rok, kterého chcete dosáhnout?

V dětství a pubertě mne tyto věci nechávaly totálně chladnou a je to celkem pochopitelné. Jako dítě můžeme mít spoustu snů a úmyslů, ale věříme, že na jejich uskutečnění máme ještě spoustu času.

Je čas něco dělat

Čím je ale člověk starší, může si najednou uvědomit, že mnoho důležitých, pro nás podstatných záměrů, nám uteklo mezi prsty. Je na čase s tím něco udělat! A po malých krůčcích se dostat tam, kam chceme. Věřím totiž tomu, že člověk má možnost dosáhnout všeho, čemu je schopný uvěřit a jít si za tím.

A je vlastně jedno, zda se jedná o cíl pracovní, nebo záměr v osobním životě.  Dá se vůbec stanovit cíl ve vztahu k druhým, k partnerovi?

Můžeme si třeba přát naučit se lidem říkat pravdu do očí, nelhat ostatním ani sám sobě, chodit pokaždé a včas na roďičák svých dětí a nemluvit potom o paní učitelce, jako o skotu. Možností je spousta a dosažení třeba i malých cílů nás přibližuje k těm podstatným!

Nejčastěji si ale dáváme za úkol, být dobrými manželkami a matkami. Cíl je jasný, ale jak zařídit, aby to vyšlo? Po čem muži touží?

Sexy dračice

Může se zdát, že muži chtějí takovou partnerku, která bude perfektně vytvářet kouzlo domova, vařit teplé večeře, zvládne výchovu dětí, poradí si vždy a se vším a večer se bude měnit v sexy dračici. Zvláštní potom ale je, že muži těchto dokonalých partnerek, končí v náručí potvor, které sice neposkytují muži takový komfort, ale jsou krásné, úspěšné, tak trochu sobecké a vypočítavé!

A tak buďme dobrými hospodyňkami, matkami, milenkami, ale taky trochu mrchami a nezapomínejme na svoji cenu. Buďme sebevědomé a hrdé, zároveň milé a vstřícné. Chovejme se k ostatním tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám. Myslím, že tohle je dobrý cíl… Dobrý cíl, pro každou z nás.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!