Tamara Iskrytskaya: Vzdělávání je způsob myšlení, života a neustálá práce nad sebou

22. září 2017  Redakce   komentáře (0)

Vzdělávání je způsobem myšlení, života a touhy po seberealizaci. Takový přístup vyznává Tamara Iskrytskaya, mladá ambiciózní žena pocházející z Běloruska, která v roce 2004 přijela sama vlakem do České republiky po absolvování pedagogické fakulty.

Tamara Iskrytskaya. Foto: Lada KutějováTamara Iskrytskaya. Foto: Lada Kutějová

Založila mimo jiné i vzdělávací společnost Iskra Ltd. „Odjela jsem z domova, abych si změnila život a mohla uplatnit svůj potenciál. V Česku mohu více dokázat a rozvíjet tvůrčí záměry,“ říká s úctou sympatická dáma s roztomilým východním přízvukem.

Překvapuje mě, že jste si zvolila Českou republiku za ideální místo k pracovnímu prostředí. Proč jste se rozhodla právě pro Moravu?

Bělorusko mám ráda, ale je to omezenější země z hlediska vývoje člověka. Já jsem se chtěla seberealizovat a najít obor a možnosti, které mě budou bavit. Do Ostravy jsem zavítala studovat ekonomii, i když už jsem jednu univerzitu měla za sebou. Česko tehdy vstoupilo do EU a rozjížděly se nové projekty v mnoha oborech. Dalším stimulem byla podobná slovanská kultura. Také mi vyhovovalo podnebí jako v Bělorusku, protože klimatické podmínky nás psychicky hodně ovlivňují. Poslední motivací byl jazyk, kdy jsem se domnívala, že je dost podobný ruštině a nebudu mít problémy se rychle učit. To jsem se mýlila!

Jakou práci jste už vyzkoušela?

Od prvního dne v Česku jsem uvažovala o svých záměrech a možnostech vývoje a uplatnění se v cizině. Dobrá kamarádka mě doporučila do firmy, kde jsem překládala a tlumočila do ruštiny. Pak jsem si otevřela cestovní agenturu a studovala možnosti úspěchu na trhu. Naučila jsem se podnikatelsky přemýšlet a musela jsem prostudovat hodně zákonů a norem. Projekt nebyl úspěšný, ale mě to neodradilo a šla jsem dál. V roce 2007 přišel boom řemeslných profesí a nedostatek pracovníků v mnoha oborech. Stále se věnuji vzdělávání, bez kterého se dnes nikdo neobejde.

Co byste doporučila ženám, které se bojí rozvíjet své myšlenky a záměry?

Není to tak jednoduché, protože jedinec musí zdědit náturu na to, aby dělal něco víc než jen standard. Je to veliká práce nad sebou sama, obnáší to i právní záležitosti a nebát se zeptat, když něco nevím. Nejsou překážky ani problémy a každá věc se musí brát jako výzva, která vás posiluje a vede dál. Nenarodíme se s tím, znamená to touhu dělat něco víc. Tím chci říci, že píle, vůle a opakování činnosti vedou k úspěchu. Plakat dlouho nepomůže, a pokud se lidé chtějí změnit, tak se vždy najde člověk nebo agentura, která pomůže ukázat správný směr a nabídne pomocnou ruku. Žijeme v zemi, kde úřady zdarma nabízejí rekvalifikační kurzy a dobře funguje i vzdělávání dospělých. Českou republiku za to miluji.

Jaké lidi obdivujete?

Vzhlížím k lidem, kteří vlastní velké společnosti a žijí svou prací. Jejich život je veřejný a denně riskují, aby si firmu zachovali i na úkor svého zdraví a práce je pro ně společenská zodpovědnost. Mají silné zázemí a vyrovnaný osobní vztah, protože život musí být harmonický a pak má člověk sílu a energii budovat něco víc. Odejít od rodiny není řešením, je nutné se nad sebou zamyslet, vyhodnotit danou situaci a pak napravit. Nelze přehazovat vinu na druhého člověka, i když je to jednodušší. Rodina je nejdůležitější základ pro podnikání.

A když už mluvíme o rodině, dá se udržet dobrý vztah na dálku?

Čím jsem teritoriálně vzdálenější svým rodičům, tím více si uvědomuji hodnoty a priority svazku. Jsem jim vděčná, a jak stárnou, tak já cítím zodpovědnost a morální podporu je navštěvovat často a pravidelně. Do Běloruska jezdím každé tři měsíce a věřte tomu, že nic jim neudělá větší radost než vidět svou dospělou dcerku, která s nimi sedí a tráví čas.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!