Nemocné děti s chřipkou? Víme, jak je udržet v klidu

27. leden 2015  Monika Svobodová  komentáře (0)

Když jsou děti nemocné, vždy je to náročné pro celou rodinu. Děti bývají mrzuté a plačtivé a mnohem víc než kdy jindy vyžadují přítomnost osoby, která je utěší. Řekla bych, že nemoc dětí prožívám hůř já jako matka, než ti malí marodi.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Jakmile dětem zabere medicína, už by chtěly řádit jako obvykle a nějaké domlouvání o tom, že jsou nemocné a mají ležet, se míjí účinkem. Přitom je tolik důležité, aby alespoň první dny nemoci zůstaly v posteli a daly prostor svému tělu s nemocí bojovat.

S počtem prodělaných nemocí jsem se naučila fígle, jak děti udržet v posteli alespoň pár dní. Jak to provést, to záleží na věku dítěte.

S batoletem v posteli

Nejnáročnější je udržet v posteli děti v batolecím věku. Takhle malým dětem nemá smysl vysvětlovat, že budou ležet jen dva dny a potom budou moci z postele ven, protože nemají pojem o čase.

Je třeba se připravit na to, že má-li dítě ležet, musíme se mu věnovat na sto procent. Vlezte si k dítěti do postele, povídejte si s ním, čtěte mu, prohlížejte si obrázkové knížky nebo mu zahrajte maňáskové divadlo. Smiřte se s tím, že jediný volný čas budete mít, když dítko usne.

Stoleček do postele

S většími dětmi už je to o chlup jednodušší. U nás doma se dobře osvědčil speciální stoleček do postele, který vytahujeme jen když jsou děti nemocné. Jde v podstatě o stoleček s velmi krátkými nožičkami - jako jsou snídaňové stolky do postele.

Na stolečku se kreslí, vybarvuje, luští se úkoly z dětských časopisů, hraje se pexeso, domino nebo jiné společenské hry.

Po dobu nemoci děláme dětem speciální ležení na sedačce v obýváku, aby nebyl marod odstrčený u sebe v pokojíčku.

A když už není nazbyt, pustíme v televizi oblíbenou pohádku nebo zapíneme tablet. Svůj účel, aby děti zůstaly v posteli, splní a děti si rozhodně za těch pár dní u televize nezkazíme.

Venku z postele

Jakmile jsou děti bez teploty, zavádíme režim, kterému říkáme "polehávat - posedávat". Děti už nemusí ležet v posteli, ale také nesmí běhat a řádit po domě jako obvykle. Mohou si hrát s kostičkami nebo stavebnicemi na dece na zemi nebo tvořit u velkého stolu.

A jaká pak přichází radost, když doktorka dovolí a my vyrážíme po nemoci konečně ven.

Tak přežijte nemoci svých dětí hlavně ve zdraví. Sama doufám, že těch nemocí bude s přibývajícím věkem dětí stále méně.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!