Jak zabavit děti o prázdninách aneb vybíráme program na léto

24. červen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Prázdniny klepou na dveře, děti jsou nadšené a rodiče si dělají starosti s tím, jak své ratolesti na celé dva měsíce zabezpečí? Pokud máte hlídací babičky, které mají čas a chuť vnoučata hlídat, pak máte částečně po starostech. Bohužel tento přepych nemá zdaleka každý. A dva měsíce je opravdu dlouhá doba, abyste je pokryly dovolenou. Máme pár tipů pro inspiraci.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Horké letní dny v rozpálených pražských ulicích jsou doslova černou můrou mnoha obyvatel. Jenže co dělat, když z města odjet nemůžeme, a přesto bychom rádi alespoň dětem dopřáli pobyt v přírodě?

Léto v Praze

Doporučuji návštěvu Toulcova dvora, který představuje největší lákadlo především pro děti. Jsou zde zvířata ze statku, která se v areálu pasou ve výbězích,“ vyjmenovává Lenka Skoupá. Také poukazuje na to, že není třeba se obávat toho, že byste se v létě v Toulcově dvoře nudili. Alespoň o víkendu můžete příjemně relaxovat v přírodě, a přesto zůstat v Praze.

Příměstské tábory

Skvělým řešením pro malé děti mohou být takzvané příměstské tábory. Děti jsou na táboře pouze přes den a odpoledne po práci si je můžete jednoduše vyzvednout. Paní Lenka Skoupá opět poukazuje na Toulcův dvůr. „Myslíte si, že se o prázdninách na Toulcově dvoře nic zajímavého neděje? Pak jste na omylu, pořádají se zde příměstské tábory,“ říká lenka Skoupá.

Pro koho jsou příměstské tábory vhodné? Paní Skoupá poukazuje především na to, že jde o skvělou příležitost pro rodiče mladších dětí. Malé děti, zpravidla předškolního věku, si někteří rodiče netroufají posílat na klasický tábor. „Jde tedy o skvělý kompromis, protože děti si budou přes den užívat táborovou zábavu, ale spát budou doma u rodičů.“

Při programech se dětí především fair-play a vytrvalost. Zvykají si, že i když se jim něco nedaří, znamená to nevzdat se a zkusit to znovu. Nejlépe to jde právě při hrách, když o nic nejde,“ vysvětluje Lenka Skoupá. Pro děti je zajištěno celodenní stravování a pitný režim.

Indiánské prázdniny na konci světa

Na pomezí Českého ráje a podhůří Jizerských hor se mezi lesy a údolími krčí malá vesnička s velmi zajímavým názvem Vápno. Poezii tohoto překrásného místa podtrhuje zapomenutou a nedotčená příroda. Toto místo lze považovat za „konec světa“. Právě sem se stěhují koně z Toulcova dvora, aby si odpočinuli od rušného prostředí.

Do těchto míst můžete své dítě poslat na jezdecký tábor," říká Lenka Skoupá. Poukazuje na to, že právě jezdecké tábory mají své neopakovatelné kouzlo. Týden plný her, odpočinku, práce u koní a vyjížděk představuje nezapomenutelné prázdniny pro vaše děti, ale i dospělé.

Pokud nevíte, jak děti o prázdninách zabavit, můžete vyzkoušet například Toulcův dvůr. Přináší zábavu pro děti i dospělé, příměstské tábory pro nejmenší i tábory pro větší děti. A to zdaleka není vše. Pokud ještě nevíte co dělat o prázdninách, nechte se inspirovat.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!