7 rad, jak se na mateřské nezbláznit

16. leden 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Někdy mám pocit, že už chybí jen krůček a ze mě se stane troska nepřítomně hledící z okna... Mateřskou, nebo-li rodičovskou dovolenou si užívám šestým rokem a ještě mám dva roky před sebou. Dva dlouhé roky, kdy mě čeká přebalování, krmení, žvatlání, již několikrát zažité období vzdoru, na které se tedy obzvlášť "těším" a otázky typu: "Kolik máte zubů?" ze srdce nesnáším.

Zdroj: pixabay.com / White77Zdroj: pixabay.com / White77

Jednou se mě u lékaře jedna tuze milá maminka zeptala: ,,Kolik vážíte?“ Dost se mě to dotklo, jelikož nemám postavu modelky a do toho, kolika kily jsem obtěžkána, snad nikomu nic není!?

Ovšem v zápětí jsem pochopila, že se ptá na váhu mého syna. V tu chvíli jsem nevěřícně kroutila hlavou nad tím, co z nás mateřská udělá. Copak už neexistuje žádné  ,,JÁ“?

Čekání na narození dítěte prožívá každá matka jinak, možná má trochu strach a obavy, ale především se na příchod nového člena rodiny těší.  A potom přijde na svět ten malinký uzlíček a všechny představy se rázem zboří.

Očekáváme, že novorozenec bude spát téměř celý den a noc, ale naše dítě je samozřejmě jiné a tak prokřičí v průměru tři-čtyři hodiny denně, trpí na koliky, špatně pije mateřské mléko, nepřibírá.

Tak už to zkrátka bývá, s dítětem přichází mnoho nových úžasných věcí, ale i nedostatek spánku, neustálé přebalování a krmení, občas probdělá noc a třeba i absolutní ztráta volného času. Koníčky, kamarádky nebo návštěvu kadeřnice odsouváme na neurčito a pak zjišťujeme, že přece nejsme tak úplně šťastné.

Jak být spokojenou a dobrou matkou?

Jak z toho ven? Jak být spokojenou a dobrou matkou a nepohybovat se na hranici svých fyzických a především psychických sil? Jak se nezbláznit?

Rada č. 1

Povolejte manžela, matku, kamarádku, a když bude nejhůř, třeba i tchýni, se kterou nejste zrovna nejlepší kamarádky! I pouho pouhá hodinka, kdy nebudete mít na starost dítě, vám vlije energii do žil!

Rada č. 2

Nesnažte se o to být dokonalá! Nemusíte mít neustále uklizeno, navařeno a o vše postaráno.

Rada č. 3

Pečujte o sebe! Každá z nás touží po tom být krásná a na to bychom neměly zapomínat ani během mateřské! Namalujte se, učešte! Být doma, přece neznamená přestat se o sebe starat!

Rada č. 4

Chodila jste před mateřstvím na zumbu, jógu, nebo třeba na tenis a angličtinu? Co nejdřív to půjde, vraťte se ke svým zálibám. Jeden dva večery manžel určitě zvládne dítě nakrmit z lahve a uspat.

Rada č. 5

Jestliže máte chuť se setkávat s jinými matkami a dětmi, je to v pořádku a určitě zajděte do nějakého mateřského centra. Pokud ale máte pocit, že debaty s dalšími matkami zkrátka nezvládáte a na řeči o plenách a opruzeninách jste silně alergická, nenuťte se do toho! A zajděte si raději popovídat do bývalé práce.

Rada č. 6

Nezapomínejte na svého muže, i pro něj je příchod dítěte velká změna. Najděte si čas pro sebe a živte váš partnerský vztah.

Rada č. 7

Buďte vděčná a šťastná, že máte dítě, ale nemějte výčitky, když něco nezvládnete tak, jak se od vás očekává, protože spokojené dítě potřebuje především SPOKOJENOU MATKU…

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.31 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!