Vánoční trhy Drážďany se blíží. Letos už v listopadu opět na 11 místech

11. listopad 2013  Redakce   komentáře (0)

Legendární drážďanské vánoční trhy zvou i pro rok 2013. Představíme si je a nabídnemě několik zajímavých tipů, jak strávit příjemný advent.

Vánoční trhy v Drážďanech. Foto: Sylvio DittrichVánoční trhy v Drážďanech. Foto: Sylvio Dittrich

Drážďany jsou Florencií na Labi. Tato saská metropole je ale především známá svým historickým vánočním them Štrýclmarktem na náměstí Altmarkt. To je hlavní velká plocha v centru města; jádro vánočních trhů, které jsou významné i z pophledu celého Německa.

Letošní novinkou je dalších jedenáct různých tematicky odlišných vánočních trhů, z nichž většina začíná krátce před prvním adventem a končí nejpozději na Štědrý den. Mezi vánočními svátky a Silvestrem má otevřeno pouze středověký vánoční trh Adventsspektakel na nádvoří zámecké stáje Stallhof.

Vánoční trhy začínají už u hlavního vlakového nádraží a linou se po celé hlavní nákupní ulici Prager Strasse. A to až k náměstí Altmarkt a odtud přes náměstí Neumarkt až na druhou stranu Labe k adventnímu trhu v ulici Hauptstrasse v barokní čtvrti Neustadt.

Vše vypukne na konci listopadu

Vánoční drážďanské trhy začínají ve středu 27. listopadu 2013 v 16 hodin. Nejstarší německý vánoční trh otevře již po pětistésedmdesátédeváté (579.).

Slavnostní zahájení začíná již v 15 hodin ekumenickou bohoslužbou v kostele Kreuzkirche v jihovýchodním rohu náměstí Altmarkt. Poté bude rozsvícena a roztočena 14metrová krušnohorská pyramida a drážďanská starostka Helma Orosz Štrýclmarkt oficiálně zahájí.

Všech 233 slavnostně vyzdobených stánků na náměstí Altmarkt zahájí adventní prodej, který potrvá až do Štědrého dne d (do 14 h), každý den od 10 do 21 hodin.

Štolový průvod

Letošní Štrýcmarkt nabídne náštěvníkům bohatý program obsahující více než 170 bodů s bezmála 14 stovkami účinkujících (1400).

Zlatým hřebem je jubilejní 20. štolová slavnost tzv. Stollenfest v sobotu 7. prosince 2013. Centrum Drážďan očekává v den slavnosti přes sto tisíc návštěvníků sledujících průvod, který i letos uzavře koňmi tažený povoz s více než třítunovou obří štolou.

Letošní průvod bude delší než obvykle a zúčastní se jej mj. také všech 19 štolových dívek, které byly zvoleny v letech 1994–2013.

Každý víkend program

Na ostatní adventní víkendy je připraven pódiový program.  První advent (30.11.–01.12.2013) je věnován tradičním saským vánočním výrobkům, tzv. Pflaumentoffelovi - tedy kominíčkovy ze švestek - a pulsnitzkému perníku.

A o třetím adventu (14.15.12.2013) se program na pódiu věnuje tradiční krušnohorské vánoční pyramidě a vánočnímu obloukovému svícnu.

Čtvrtá adventní sobota (21.12.2013) patří vystoupením hornických dechových kapel z Krušnohoří. Poslední adventní neděle je věnována partnerskému městu Štrasburk a francouzským vánočním tradicím a zvykům.

Hvězdné hodiny

Již potřetí bude Štrýclmarkt otevřen v pátek před třetím adventním víkendem (13.12.2013) o dvě hodiny déle, tj. do 23 hodin. Tato akce se jmenuje Hvězdné hodiny, německy Sternstunden, a kromě speciálních nabídek obchodníků mohou návštěvníci trhu potkat magické bytosti v nádherných kostýmech.

Kostel Kreuzkirche bude tématem štrýclmarktového pódiového programu v pátek 20. prosince 2013 a program pro návštěvníky bude rovněž přímo v kostele.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!