Sportovat s kojencem? Zacvičte si s kočárkem!

3. červenec 2015  Stanislava Štěpánová  komentáře (0)

Zajít dvakrát týdně do posilovny, večer si zaběhat, společně s přáteli zajít na tenis, nebo s kamarádkou na zumbu. Pro mnohé z nás je sport něčím, co neodmyslitelně patří k životu. Každý pohyb je pro tělo přínosný, jenže někdy nám to zdravotní stav nedovolí. A nemusí jít zrovna o zlomenou nohu, nebo chronické onemocnění, ale třeba jen rizikové těhotenství.

Cvičení s kočárky. Foto: FitMAMICvičení s kočárky. Foto: FitMAMI

Když už potom držíme čerstvé miminko v náručí a naše tělo je opět připraveno aktivně se hýbat, přijde další překážka. Kdo nám malé, často kojené dítě pohlídá? Musíme se smířit s tím, že se na nějaký čas se sportem rozloučíme? Ne, řešením může být program fitMAMI!

Cvičení s dětmi na čerstvém vzduchu

Tento projekt vznikl v hlavě zakladatelce Pavle Maříkové. FitMAMI je sportovní program, který se zaměřuje na cvičení s kočárky a další možnosti pohybu pro ženy s dětmi. Velkým plusem je, že žena nemusí shánět hlídání, ale dítě jednoduše vezme sebou.

To potvrzuje i Pavla Maříková: "Obrovskou výhodou proti jiným lekcím cvičení je fakt, že lekce fitMAMI probíhají venku, na čerstvém vzduchu, v parku, místo obyčejné a často i možná trochu nudné procházky. A děti jsou stále s námi - ať již miminka v kočárcích nebo starší děti na odrážedlech nebo koloběžkách - maminky tedy nemusí řešit hlídání ani odkládat děti do dětských koutků!"

Zdravého a smysluplného pohybu není přece nikdy dost a navíc, pokud můžeme tento čas strávit společně s dětmi, je to ideální. I děti si pak lépe budují pozitivní vztah ke sportu a pohybu.

Dejte si do těla!

Máte ale pocit, že s dětmi se celý den nezastavíte a už děláte pro své tělo až až?

"Ano, je pravda, že maminka má často kolem dětí "pohybu" dost, ale jde o pohyb jednostranný - který některé svalové partie přetěžuje a jiné části zůstávají neaktivní," vysvětluje Maříková a dodává: "fitMAMI je komplexní trénink, při kterém maminky procvičí celé tělo - posílí partie, které mají tendenci ochabovat a protáhnou zase to, co běžně v životě přetěžujeme. Trénink je aerobně-posilovací, takže v rámci lekce pracujeme i s tepovou frekvencí, aby docházelo ke spalování tuků, zvyšovala se celková kondice a posílili jsme i kardio-vaskulární systém."

Vhodné téměř pro každého!

Lekce fitMAMI jsou vhodné pro všechny maminky, které mají ukončené šestinedělí a nemají od lékaře zakázáno sportování. "Přijít mohou i maminky po císařském řezu nebo např. s větší nadváhou - lektorka jim ráda ukáže alternativu cviků, které pro ně nejsou vhodné a cvičení jim přizpůsobí. Pokud je maminka znovu těhotná a chce s fitMAMI pokračovat, určitě by o tom měla své cvičitelce říct, a ta jí opět ukázat, jak některé cviky uzpůsobit popř. které vynechat," radí dvojnásobná maminka Pavla Maříková.

FitMAMI ale nenabízí cvičení pouze s kočárky, ale na své si přijdou i těhotné ženy, pro které je připraven program fit4MIMI. V rámci České republiky a Slovenska dnes cvičí více než osmdesát certifikovaných lektorek fitMAMI s platnou licencí a tak se do programu mohou zapojit nejen maminky z větších měst, ale i ženy z vesnice.

Navíc cvičitelkou fitMAMI se může stát každá aktivní maminka, kterou baví sport a chce radost z pohybu předávat i dál svému okolí. Spojí tak příjemné s užitečným - bude fit a v kondici a získá možnost zajímavého přivýdělku či malého podnikání na mateřské.

"S velkou hrdostí a radostí musím říct, že fitMAMI se podařilo rozhýbat maminky v celé zemi," říká závěrem Pavla Maříková.

A tak, pokud máte chuť začít se zase smysluplně hýbat, není nic jednoduššího než najít cvičitelku ve svém okolí a udělat něco pro své zdraví. Pravděpodobně ale získáte mnohem, mnohem víc. Nejenže budete mít dobrý pocit ze sebe sama, podaří se vám zhubnout přebytečná kila, ale získáte nové kamarádky mezi stejně naladěnými maminkami a vaše děti i vás to bude rozhodně bavit!

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!