Podzimní tipy na výlet vlakem z Prahy

12. říjen 2015  Roman Beneš   komentáře (0)

Podzim je ideální obdobím pro rodinné výlety po Čechách. Většina kulturních památek má stále otevřeno, ani počasí není během října či listopadu ještě tak špatné. Z Prahy se můžete vypravit vlakem třeba na sever Čech. Na mnoho zajímavých míst se dostanete do hodiny.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Za návštěvou muzea v Lounech

Podzimní výlet vlakem z Prahy se dá nasměrovat za poznáním. Pokud si to namíříte do Loun, máte možnost zajít do tamního Oblastního muzea, kde poznáte historii celých severozápadních Čech.

Za historickými památkami v okolí Libochovic

Podzimní počasí přímo vybízí k romantickým i rodinným výletům na hrady a zámky. Na severu Čech se dá dostat za slabou hodinku vlakem třeba na hrad Střekov, který dominuje Ústí nad Labem. Za pozornost stojí i hrad Hazmburk. Ten se nachází kousek od obce Libochovice.

Libochovice jsou ostatně velmi zajímavým místem. Pro mnohé z vás asi nenápadná obec, která ale mile překvapí. Kromě nedalekého Hazmburku se v rámci svého výletu můžete vydat na tamní Zámek Libochovice, který má upravené výrazně barokní a klasicistní prvky v interiérech. I během podzimu se pak v obci konají různé kulturní akce, zejména výstavy v zámeckém areálu.

Nezapomeňte si vzít kolo

Na výlet vlakem na sever Čech si vezměte kola. Je zde několik atraktivních cyklistických tras. Mezi nejkrásnější patří ta, která vede podél řeky Ohře. Během cyklotoulek spatříte z blízka i z dálky většinu historických památek i třeba památné vrcholy Říp a Milešovku.

Cesta vlakem z Prahy do Loun i dalších obcí je nejrychlejší, pokud zvolíte trasu směr Děčín. Pokud se chystáte přímo do Loun, pak stačí přestoupit v Lovosicích, odkud vás již regionální vlak doveze přímo do města.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!