Pět důvodů, proč nakupovat v Drážďanech

7. leden 2017  Redakce   komentáře (0)

Nakupování v Drážďanech je stále více atraktivní nejen kvůli výhodné poloze, ale i velkému množství značkových obchodů. Vybrali jsme pět důvodů, proč jet za nákupy do Německa.

Vánoční Drážďany. Foto: archiv Evien.czVánoční Drážďany. Foto: archiv Evien.cz

1. Velký výběr

Drážďany jsou nákupní metropolí v blízkosti českých hranic. Největší množství obchodních center je přímo na nákupní zóně Prager Strasse. Najdeme tady Centrum Galerie, Karstadt nebo Altmarkt Galerie. Oblíbené je i velké obchodní centrum Elbe-Park u dálnice A4.

Další velká nákupní centra jsou v Drážďanech i na jiných místech, například na Dohnaer Strasse směr na Heidenau. Třeba Kaufpark, oblíbené je i centrum Real.

2. Výhodné ceny

V Německu jsou ceny paradoxně výhodnější než v českých obchodech. Výhodnější je si vyměnit eura za koruny než platit platební kartou. Důvodem je často nevýhodný kurs u českých bank.

Obecně ceny u oblečení, kosmetiky, drogerie a potravin jsou levnější než v Česku. I to je jeden z důvodů, proč jet do Německa nakupovat.

3. Nákupy i turistické cíle

Drážďany nejsou jen obchody, ale také historické památky. Pro jednodenní výlet "se hodí" prohlídka historického Altstadtu s Brühlovou terasou a vyhlídkou na Labe. V centru je i zámek, komplex Zwinger či Semperova opera.

Navštívit můžeme i drážďanskou zoologickou zahradu.

4. Dostupnost

Do Drážďan to není daleko. Z Prahy po dálnici D8 za zhruba 1,5 hodiny, vlakem za 2,5 hodiny přímým spojením. Z Ústí nad Labem do Drážďan po dálnici dojedeme za zhruba 20 minut.

5. Čeština

V Drážďanech jsou na české zákazníky zvyklí a mnozí obchodníci se přizpůsobují i tím, že nabídnou letáky a další informace v češtině.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!