Libochovice a další zámky, které musíte vidět

12. květen 2017  Redakce   komentáře (0)

Zámky jsou tradičním místem nejen pro rodinný výlet. Nabízíme tip, kam na výlet o tomto víkendu.

Zámek v Libochovicích. Foto: archiv Evien.czZámek v Libochovicích. Foto: archiv Evien.cz

1. Libochovice

Zámek Libochovice v Ústeckém kraji patří mezi vyhledávaná místa filmařů. Je to rovněž rodiště Jana Evangelisty Purkyně a tradiční místo k výletům.

Do Libochovic je to z Prahy necelá hodina jízdy autem, takže ideální tip, kam na výlet o tomto víkendu.

Čím je zámek zajímavý? Původně barokní stavba dnes ve svých interiérech představuje mnoho slohů a stylů, během nichž zámek procházel rekonstrukcemi. V současné době jsou zde stále expozice, během nichž poznáte, jak se žilo v baroku či například v pozdní renesanci.

Kromě interiérů stojí za návštěvu také blízké okolí zámku. Nachází se zde totiž prostorný zámecký park. Zahrady jsou situovány ve francouzském stylu s typickými dřevinami a parkovou úpravou, jíž dominují perfektně střižené trávníky.

2. Poděbrady

Zámek Poděbrady je dominantou středočeských Poděbrad, které jsou známé lázeňské město na břehu Labe. Současná podoba zámku vznikla postupnými přestavbami hradu postaveného Přemyslem Otakarem II.

V současnosti je v zámku muzeum a Ústav jazykové a odborné přípravy zahraničních studentů Karlovy univerzity.

3. Děčín

I v Děčíně na severu Čech je zámek, který je dominantou města a tyčí se na skále nad břehem Labe. Děčín je pomyslnou branou do Českého Švýcarska a zámek se svojí zahradou je ideálním cílem pro výlety.

I děčínský zámek je přestavěný hrad. Jeho historie je bohatá a vyzdvihnout lze třeba období po roce 1932. Zámek byl majteku rodu Thunů, kteří ho z finančních důvodů prodali československému státu. Ten v zámku zřídil kasárna, která v něm byla až do roku 1991.

V současnosti prochází celý areál náročnou rekonstrukcí.

4. Linhartovy

Zámek Linhartovy na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji byl postaven ve stejnojmenné vesnici, která je součástí Města Albrechtice. Zajímavostí je, že zámek leží od státní hranice s Polskem jen 50 metrů.

Zámek je poměrně rozsáhlou stavbou, tvořenou čtyřmi křídly, s jednou válcovitou věží.

5. Bučovice

Zámek Bučovice v Jihomoravském kraji renesanční stavba, která patří k stavitelským památkám města Bučovice a dominuje zdejšímu centru města.

K straně zámku byla připojena plochá geometrická zahrada o velikosti 17,5 ha obklopená zdí. Plocha byla rozčleněna pravoúhle se soustavou os s kašnami, ornamenty ze zimostrázů a habrů, trávníky, ovocné výsadby.

6. Náchod

Zámek Náchod se tyčí nad centrem východočeského města. Zámek ukrývá bohatou sbírku maleb a bruselských gobelínů.

Z gotického hradu, založeného v polovině 13. století, byl na přelomu 16. a 17. století přestavěn na renesanční zámek. Svou dnešní architektonickou podobu získal během přestaveb a interiérových úprav v 17. a 18. století. Mezi nejvýznamnější majitele Náchoda patřili Smiřičtí ze Smiřic, italský rod Piccolominiů, Kuronští a německý knížecí rod Schaumburg-Lippe.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!