Koupání s dětmi i bez dětí. Užijte si wellness v saských lázních u českých hranic

4. červenec 2022  Eva Kratochvílová  komentáře (0)

Mít pocit dovolené a být blízko českých hranic. Možné to je například v případě Krušných hor (Erzgebirge) a Saského Švýcarska (Sächsische Schweiz) a lázeňských center s krytými i venkovními bazény.

Wellness, ilustrační foto. FOTO PIXABAYWellness, ilustrační foto. FOTO PIXABAY

Po celý rok lze navštěvovat koupací centra v blízkosti českých hranic. Některá jsou přizpůsobena pro rodiny s dětmi, jiná zase spíše po relax párů bez dětí. EVIEN přináší několik zajímavých tipů z regionu Saska.

Sasko je spolkovou zemí Německa. S Českem sousedí zejména s Ústckým krajem a Karlovarským krajem. Mezi typicky lázeňská města v pohrančí patří Bad Schandau v Saském Švýcarsku a Bad Brambach s Bad Elster uhranic Ašského výběžku.

Saské Švýcarsko

Jedinečným místem je městečko Bad Schandau, které je jen 10 kilometrů od hranic na trase Děčín - Hřensko - Pirna. Je centrem Saského Švýcarska, národního parku, který navazuje na České Švýcarsko.

V lázeňském městečku na Labi (Elbe) najdeme koupací svět Toskana Therme Bad Schandau. Je součástí luxusního hotelové komplexu Elberezidenz. Avšak není nutné mít ubytování, centrum je v samostatném objektu a funguje pro širokou veřejnost.

Vnitřní centrum je rozděleno na dva velké bazény, dále na dětské bazény, relaxační bazény a na saunový svět. K dispozici je i venkovní bazén.

Toskana Therme je vhodná i pro děti, avšak více je to bude bavit v aquacentru Neustadt/Sachchsen. Město leží u hranic s Českem, avšak v části Šluknovského výběžku. Tedy u měst Sebnitz a Dolní Poustevna.

Aquacentrum se jmenuje Erlebnisbad Mariba Neustadt. Pro děti je zde tobogán, skluzavka na obří kruhy, divoké vlny i divoká řeka. Nechybí ani plavecký bazén.

Krušné hory

Německé Krušné hory jsou koncipovány jako turistická a rekreační oblast táhnoucí se od Altenbergu po Eibenstock. Právě zde najdeme aquacentra.

Altenberg je lyžařské středisko ve východních Krušných horách nad Teplicemi. Dojedeme zde přes Dubí a Cínovec.

Bazény jsou součástí rehablitační kliniky Raupennest Altenberg. Proto se nejedná o klasický aquapark. Nenajdeme zde tedy žádné tobogany či jiné atrakce. K dispozici je několik teplých bazénů, perličkový bazén či venkovní bazén, sauny a masáže. Termální voda z podzemí je nádherně teplá, což se ocení zejména v zimě.

Naopak velkým centrem pro rodiny s dětmi je Mariennberg. Město na hlavním tahu z Chomutova do Chemnitz.

Aqua Marien Marienberg, jak se jmenuje, nabízí bazénový a saunový svět. Je ideálním místem pro děti. V Aqua Marien si lze vybrat z krytých i vytápěných venkovních bazénů. Jsou tu atrakce pro děti jako tobogán. V areálu je  tenisový kurt, minigolf, kulečník, bowlingové dráhy apod.

V blízkosti Marienbergu je Wolkenstein. Malá obec s hradem a termálními lázněmi.

Lázně ve Wolkensteinu jsou Silber-Therme Warmbad. Lze si vychutnat státem certifikovanou termální léčivou vodu ve třech různých bazénech o teplotě 32–34 °C. Rovněž nechybí v Sasku oblíbené sauny.

Badegärten Eibenstock patří mezi významné a opravdu atraktivní lázně v Krušných horách. Je zde velký bazén i saunový svět s mnoha atrakcemi pro děti.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!