Kde jsou vánoční trhy? Třeba ve Vídni, Norimberku nebo Bratislavě

16. prosinec 2013  Redakce   komentáře (0)

Jen pár dní zbývá do Vánoc, a tak je nejvyšší čas vyrazit na nějaký vánoční trh za hranice. Kromě Drážďan se vyplatí jet na výlet i do jiných měst v relativně blízkém okolí Česka.

Zdroj: pixabay.com/RonPorterZdroj: pixabay.com/RonPorter

Nejstarší vánoční trhy jsou v Drážďanech. Další známé a blízko hranic v Německu jsou v Norimberku, Řezně, Mnichově, Pasově, Berlíně či ve Weidenu.

Mezi další vyhledávaná místa patří Vídeň a v rakousku ještě Salcburk. V Polsku Vratislav (Wroclaw), na Slovensku Bratislava a v Maďarsku Budapešť.

Mnichov

V Mnichově je vánoční trh na hlavním náměstí Marienplatz. Větví se do přilehlých ulic. Ideální je na trhy přijet ve všední dny, o víkendu je přeplněno.

Letos budou vánoční trhy otevřeny až do 24. prosince 2013. Orientační ceny: svařák 3,50 euro, punč 4 euro.

Norimberk

Norimberské vánoční trhy jsou stejně vyhlášené jako ty v Drážďanech. Někteří budou tvrdit, že jdou dokonce lepší. Ideální je to posoudit návštěvou obou měst.

Trhy v Norimberku probíhají také do 24. prosince 2013. Ceny jsou levnější než v Mnichově. Orientačně za svařák zaplatíte 3 eura, punč je za 2 eura.

Řezno (Regensburg)

Vánoční trhy v Řezně probíhají kolem kostela na náměstí. Trh řemesel je mezi náměstími Kohlenmarkt a Haidplatz. Otevřeno je do 23. prosince 2013. Svařák lze zakoupit za 3 eura, punč za 2,50 euro.

Berlín

Hlavní město Německa nabízí neuvěřitelných 60 vánočních trhů po celé metropoli. Hlavní dva trhy probíhají kolem červené radnice ve východní části města u televizní věže (dále na Gendarmenmarkt a Alexanderplat) a dále v západní části Berlína u obchodní třídy Kurfürstendamm.

Trhy jsou do 24. prosince 2014. Orientační ceny: svařák 3 eura, punč 3,50 eura, curry wurst 2 eura.

Pasov

Pasovské vánoční trhy se odehrávají v kulise Dómu svatého Štěpána a na nábřeží. Otevřeno je do 23. prosince 2013. Svařák lze zakoupit zhruba za 3 eura a punč za 3,50 eura.

Weiden

Weidenské vánoční trhy probíhají do 24. prosince 2013. Odehrávají se v centru města na náměstí. Svařák lze koupit za 3 eura a punč za 3,50 eura.

ČTĚTE: Vánoční trhy Drážďany se blíží. Letos už v listopadu opět na 11 místech

Vídeň

Rakouské vánoční vídeňské trhy jsou rovněž vyhlášené. Navštívit v centru města lze hned několik. Třeba na Štěpánském náměstí, před zámkem Schönbrunn, u ruského kola v prátru, na Karlsplatz nebo u vídeňské radnice.

Salcburk

Salcburský vánoční trh probíhá do 23. prosince 2013. Zakoupit lze tradiční mozartovu kouli za 1 euro nebo svařák za 2,80 eura či punč za 3,50 eura.

Vratislav (Wroclaw)

Polská Vratislav nabízí vánoční trhy na hlavním rynku. Otevřeno je do 22. prosince 2013. A ceny? Hruška v čokoládě za 6 zlotých, svařák za 10 zlotých, porce vuřtů se zelím za 25 zlotých.

Bratislava

V Bratislavě jsou vánoční trhy na Hlavním náměstí, na Františkánském náměstí a na Hviezdoslavově náměstí. Otevřeno je do 23. prosince 2013.

Ceny jsou oproti Německu přijatelnější. Třeba svařák za 0,7 eura, punč za 2,4 eura, lokše se zelím za 1,40 eura.

Budapešť

Budapešťské vánoční trhy jsou považovány za nejlevnější v Evropě. Zda je to pravda, musíte posoudit sami. Konají se na náměstí Vörösmarty. Otevřen jsou do 23. prosince 2013. Svařák lze zakoupit za 250 forintů.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!