Jak si vybrat správně boty na běhání?

25. duben 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Jarní teplé počasí přímo vybízí k tomu, abychom vyběhli do přírody a nadýchali se čerstvého vzduchu plnými doušky. Jestliže také patříte mezi nadšené běžce, pak jistě víte, že bez kvalitní výbavy to nepůjde. Na rozdíl od většiny ostatních sportů však nebude investice do jednotlivých potřeb tak vysoká. Základem je správná výbava.

Zdroj: Mizuno.term.czZdroj: Mizuno.term.cz

Jistě se mnou budete souhlasit, že kvalitní a především pohodlná obuv je při běhu k nezaplacení. V obchodech najdeme nepřeberné množství běžeckých bot, které se liší barvou tvarem. Pro laiky není snadné se v té škále obuvi vyznat.

Pohodlná obuv, ve které zazáříte

My ženy chceme být trendy za každé situace. Proč tedy nespojit možnost elegance i při sportu?

Ženy, které si potrpí na sportovní eleganci, mohou vyzkoušet model BREVARD W M215579, což je běžecká obuv s velmi přitažlivým vzhledem,“ upřesňuje pan David Blábol z A3 Sport.

Tato dámská běžecká obuv má v přední části chodidla lehký a dokonale pružný materiál, který zároveň podporuje odrazovou fázi. Díky tomu poskytne větší dynamiku po odrazu.

Běžecká obuv Brevard
Běžecká obuv Brevard
Běžecká obuv Nike Free
Běžecká obuv Nike Free

Důležitá kritéria pro výběr obuvi

Také si vybíráte obuv tak, aby vám bota seděla „akorát“? To je v případě běžecké obuvi velká chyba. Je totiž třeba si uvědomit, že při běhu má chodidlo tendenci aktivně pracovat. V botě by tedy mělo být ještě trochu místa navíc, ideálně půl čísla. Bota by neměla být pevná ani na šířku, hrozí pak puchýře a odřeniny.

Velmi důležitou část obuvi tvoří podešev, tedy podrážka. Tato gumová část obuvi je v přímém kontaktu s povrchem. V podešvi se nachází více pryžových směsí.

Nejodolnější směs se nachází pod patou, protože právě zde jsou vysoké nároky na životnost. Naopak nejpřilnavější část je uložena vpředu boty a zajišťuje tak spolehlivý odraz.

Dalším modelem, který je u zákaznic velmi oblíbený a opět je zde spojena krása s funkcí, jsou běžecké boty NIKE FREE. „Boty Nike Free nabízí výhody posílení přirozeného pohybu nohy při běhu a přitom nijak neubírá potřebné tlumení, přilnavost a ochranu spodní části chodidla,“ pokyvuje David Blábol s nadšením.

SOUVISEJÍCÍ: Vyběhejte si hezčí tělo aneb rady experta

Kvalitní obuv je při běhu velmi důležitá. Vše začíná výběrem boty, která by neměla být těsná, nesmí tlačit ani naopak se vyzouvat. Dbejte na kvalitní a prodyšný materiál. Vždy vybírejte pouze obuv, která je určena pro běh.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!