Víte jak pečovat o vlasy, aby nedošlo k jejich poškození?

3. únor 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Vlasy jsou chlouba každé z nás. Všechny se o ně snažíme pečovat, jak nejlépe umíme. Ne každá máme vlasy krásné a husté od přírody. Naštěstí existuje mnoho podpůrných prostředků, které nám s péčí o vlasy mohou pomoci. Péče o vlasy je samozřejmost, nabízí se však otázka: "Dělám to správně?"

Zdroj: pixabay.com / alehidalgoZdroj: pixabay.com / alehidalgo

"Vlasy si umývám denně, mam ale pocit, že se hodně třepí a jsou jemné," říká dvacetiletá Mirka. Také jste si dosud myslela, že na mytí vlasů není co pokazit? Omyl!

Právě touto činností můžeme svým vlasům hodně ublížit. Jen si zkuste vzpomenout, jak si vlasy vysoušíte, zabalíte je do ručníku, nebo je třete, aby uschly co nejrychleji? Používáte kondicionér?

Vše začíná výběrem šamponu

"Základem je dobře zvolená vlasová kosmetika právě pro vaše vlasy. Vlasy se myjí tak, abychom je nepoškodili čili jemnou masáží a ručníkem je následně sušíme pouze tlaky a ne trhavými pohyby, kdy dochází k vyvrácení vlasu z vlasové cibulky. Vlasy dále rozčesáváme vhodným kartáčem směrem od konečků až ke kořínkům, a to pomalým pohybem tak, abychom vlas nepřetrhli," říká Eva Husáková ze stejnojmenného kadeřnického studia.

Důležité je zvolit šampon s neutrálním pH, který nepoškozuje přirozený kyselý plášť vlasů. Tyto informace si vždy zkontrolujte na obalu výrobku. Pokud si potřebujete mýt vlasy denně, dejte raději přednost jemnému šamponu (který je určen pro každodenní použití).

Jistě dobře víte, jaké vlasy máte? Jsou mastné nebo suché? Lámavé, nebo pevné? Vybírejte šampon podle toho, jaký typ vlasů máte.

Nezapomínejte na šetrné mytí

"Mytí vlasů mne tolik nebaví, ale jinak to nejde." Jde o činnost, která je nutná, ale ne příliš oblíbená. Přesto bych vás ráda upozornila, že mytí vlasů vyžaduje určitý proces, který byste měla dodržovat.

Vaše vlasy se vám odmění tím, že se nebudou lámat a třepit. Oslovili jsme několik žen s otázkou, jak si suší vlasy. Většina se shodla na tom, že pro „urychlení“ celého procesu si vlasy vysuší ručníkem.

"Před mytím si vlasy pořádně pročesejte a vykartáčujte, neměly by být zacuchané. Vlasy nejdříve opláchněte teplou vodou tak, aby se namočila také vlasová pokožka. Teprve poté naneste šampon a jemně masírujte alespoň půl minuty," říká kadeřnice Jarmila Smetanová a dále radí: "Nakonec vlasy řádně opláchněte teplou vodou. Vodu z vlasů jemně vymačkejte a zaviňte je do ručníku (turban). Rozhodně je nedrhněte a netřete. Tím byste je mohla velice poškodit. Vlasy pak nechte volně proschnout, nebo je vyfénujte."

Víte, čím vlasům nejvíce ubližujeme?

Patříte mezi ženy, které si rády vyčesávají vlasy do pevného ohonu nebo drdolu? Pozor na to! Vlasy, které jsou stažené do gumičky několik hodin denně, se mohou začít po čase lámat a třepit. Znáte ten pocit, že vás „bolí“ vlasy?

Ve skutečnosti je to vlasová pokožka, která je příliš stažena pevným účesem a může to být nepříjemné. Tereza má jemné vlasy, sama však přiznává: „Nejjednodušší je pro mne stáhnout vlasy do culíku, večer mne ale bolí hlava."

Další chyba, které se často dopouštíme, je nevhodná úprava vlasů. Myslím tím například vysoušení příliš horkým vzduchem, časté používání žehličky či kulmy na vlasy. Horký vzduch a „přepalování“ vlasům logicky škodí. Výsledkem jsou vysušené a oslabené vlasy.

"Je vhodné používat fén s ionty, který nám vlasy nevysuší a nepoškodí. Veškerou vlasovou kosmetiku je zapotřebí z vlasů vypláchnout důkladně. Vlasy je možné při domácí péčí chránit přípravky, které jsou určeny k ochraně vlasů před teplem. A samozřejmě je důležité občas své vlasy svěřit do rukou odborníka," dodává Eva Husáková.

Každá žena by měla umět pečovat o své vlasy s ohledem na jejich kvalitu a objem. Je důležité vědět, zda jsou vlasy mastné, nebo suché. Jestli mají sklony k lámání a třepení, nebo jsou krásně pevné a lesklé. Nikdy však vlasy netřete ručníkem, dokud jsou ještě mokré.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!