Trička a tílka. 6 důvodů, proč je nosit

29. srpen 2016  Redakce   komentáře (0)

Tričko je ideální část oblečení jak pro muže, tak pro ženy. Nosí se při různých příložitostech a jsou i módním doplňkem. Svůj význam mají i tílka. Vysvětlíme si šest důvodů, proč je nosit.

Žena s tílkem. Foto: archiv Pixabay.comŽena s tílkem. Foto: archiv Pixabay.com

1. Košile vs. tričko

Tričko bylo dříve považováno za oblečení, kterým jeho nositel vyjadřuje vzdor. Bylo to neformální oblečení a pánové zejména nosili košile. Přijít do práce v tričku, bylo nemyslitelné.

Ale jak už to bývá, časy se mění. Tričko je standardním svrchním oděvem, který je oblíben u mladé a střední generace. Zatímco košile zůstává spíše formálním oděvem, tričko můžeme nosit jak neformálně, tak i do práce. Samozřejmě záleží, jak do které. A při sportování je tričko zcela standardní záležitostí.

2. Krátké nebo dlouhé tričko

Tričko může mít krátké rukávy, tzv. T-shirt, ale i dlouhé. V letním období nosíme tričko zejména s krátkými rukávy, v zimním můžeme přidat s dlouhými.

Většina krátkých triček má tvar písmene T. Jsou trička šita na muže a na ženy.

3. Materiál triček

Nejideálnějším materiálem pro výrobu triček je 100% bavlna, avšak materiálů s nejrůznějšími příměsemi je velké množství.

Důležitým faktorem je i tloušťka materiálu, která se pohybuje v rozmezí kolem 100 g/m2 až po váhu kolem 300 g/m2.

Bavlna je velmi šetrná k lidské pokožce, má dobrou pevnost a vysokou schopnost sání. Bavlna také velice dobře snáší praní, a proto mají bavlněná tílka vysokou životnost.

4. Tílka vs. trička

Materiálově úspornější variantou oproti tričkám jsou tílka. Lze je nosit v létě i v zimě. Pánská tílka se využívají pod košile, neboť sají pot a košile se pak nelepí na pokožku.

Naopak ženy využívají tílka jako sportovní oblečení či módním doplňkem. Pro jejich jednoduchost dámská tílka můžeme snadno kombinovat s jinými kusy oblečení.

5. Potisk, barva

Bílé tričko, modré tričko, červené tričko. Jednobarevná trička výrazně mění náš vzhled. Je vhodné mít více triček a kombinovat je. Tak jako trička s různými potisky.

Platí, že každé tričko se hodí k jiné příležitosti i jinému nositeli. V černém tričku vypadáme zcela jinak než v bílém. Tak jako pokud máme křiklavý potisk či decentní obrázek na tričku. Výhodou triček i tílek je široká a různorodá nabídka. Máme velkou volbu, které tričko si zrovna vezmeme.

6. Kombinace

Trička jsou základem každého šatníku. Pokud hledáte jednoduché kousky, které můžete snadno kombinovat, budou příjemné na dotek a zároveň pohodlné, pak je najdete třeba v e-shopu Xfer.cz.

Výběr triček je opravdu široký. Kromě základních barev si můžete vybrat i tílka mnoha barev.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!