Trendy v líčení na jaro 2015. Jaké barvy zvolit a čemu se raději vyhnout?

13. březen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Zima je pomalu u konce a je nejvyšší čas poohlédnout se, jaké jsou aktuální módní trendy v líčení. Každá z nás chce být krásná, jenže spoléhat se pouze na přírodu, se často nevyplatí. Naštěstí máme mnoho možností, jak svůj půvab podtrhnout a zvýraznit.

Zdroj: pixabay.com/ AdinaVoicuZdroj: pixabay.com/ AdinaVoicu

Není žádnou novinkou, že pro každé roční období je třeba zvolit trochu jiné odstíny make-upu, stínů i rtěnky. Pleť je jiná v zimě, na jaře i v létě.

Navíc trendy se stále mění a na jaře 2015 tomu nebude jinak. Také vás zajímá, na co se připravit? Zeptala jsem se profesionální vizážistky, jaké barvy budou převládat a jakému stylu líčení dát přednost.

Každá jsme originál

Zajímalo mne, jak je to s líčením obecně. Je přeci logické, že každé ženě sluší něco jiného a nelze tedy určit jednotný styl. Oslovila jsem proto vizážistku Janu Dufkovou, co si o trendech v líčení myslí. „Kdysi řekl jeden módní návrhář, že trendy je to, co sluší,“ reaguje.

S touto větou nezbývá než souhlasit, jistě si také říkáte, když vidíte v časopise výrazně nalíčenou modelku, že jí to sluší, ale představit si v tom sebe samu? „Sledovat módní trendy je samozřejmě důležité, ale každá žena by si v nich měla najít to své, úmyslem není kopírovat ostatní, ale zůstat především sama sebou,“ odpovídá.

Jaké barvy a odstíny patří k jaru

Přesto mne zajímalo, co si Jana Dufková myslí o aktuálních barvách, jaké kombinace převažují, a zda dát přednost výraznému líčení, nebo spíše přirozenosti?

Letos je vyhlášena barvou jara rudohnědá marshala. Ačkoliv je to typicky podzimní barva, je velice slušivá. Ovšem pozor, hodí se především pro brunetky,“ dodává a pokračuje. „Vyhýbat se jí však nemusí ani blondýnky, osobně však doporučuji kombinovat ji se světlými barvami.“

Trendy v líčení se nemění tak dramaticky, jako tomu bývá u oblečení a doplňků. Ze zimních trendů přetrvává jemné, lze říci až nahé líčení.

To potvrzuje také Jana Dufková. „V líčení je důležitá přirozenost. To si ovšem mohou dovolit ženy, které mají souměrnou tvář a pěknou pleť, protože toto líčení neumožňuje velké korekce,“ radí. Takzvané „nahé líčení“ lze oživit například rudou rtěnkou nebo výraznějšími stíny.

Co se barev týče, vhodné jsou lehké pastelové jarní odstíny, jako například světle zelená, fialová, modrá pro stíny a jemné růžová či broskvová na tvář. Rty lze doplnit výraznější rtěnkou nebo leskem na rty. Pokud nenosíte stíny, lze více experimentovat s řasenkou, například modré nebo šedé barvy.

Z toho tedy vyplývá, že líčení by mělo být přirozené, dejte přednost lehkým pastelovým tónům, make-up volte světlý, pokud máte pěknou pleť, stačí pouze trocha pudru a tvářenky. Jaru vládne přirozenost!

Vizážistky se shodují na tom, že módní trendy v líčení mají své nezastupitelné místo, přesto je třeba si z nich zvolit jen to, co se k vám typově hodí. Například blondýnkám nesluší tmavé a „tvrdé“ líčení, je také rozdíl v líčení u mladé dívky a paní v letech. Nejdůležitější je, abyste se cítila příjemně.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.86 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!