Rady a tipy, jaké si vybrat sluneční brýle

13. srpen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Léto je konečně tady a je třeba se na něj pořádně připravit. Kromě letních outfitů bychom neměli zapomínat na vhodné doplňky, které tvoří celek. Dokonalým doplňkem, bez kterého se prakticky neobejdeme, jsou sluneční brýle. Mají funkci ochrannou, ale také jde o módní trend, který rozhodně nesmí chybět.

Zdroj: WayfarerZdroj: Wayfarer

Zajímá vás, jaké sluneční brýle jsou aktuálně v módě? Je libo pilotky, brýle ve stylu Audrey Hepburn či oblíbené a doslova nadčasové „lennonky“? Nebo si troufáte na trochu extravagance? Přinášíme vám trochu inspirace.

Jak se vyvíjí móda?

Jednoduše řešeno lze říci, že trendy stojí na základech příležitosti. „Oblékáme se k různým příležitostem a podle toho se vyvíjí samotná móda,“ říká Iveta Mužíková z Wayfarer. Při výběru slunečních brýlí bychom měli brát ohled na to, jaký máme tvar obličeje a samozřejmě také styl oblékání. „Jedny brýle rozhodně nestačí,“ připomíná Iveta Mužíková.

Na co si dát pozor při výběru brýlí?

Horní linie obruby měla kopírovat linii obočí, nikoliv ji přetahovat. Obecně platí, že barva obruby by neměla být o moc tmavší, než je barva vašich vlasů,“ upozorňuje Iveta Mužíková. Také poukazuje na to, že nejdůležitější je znát tvar svého obličeje.

Základní typologie

Pokud máte obličej ve tvaru srdce, pak je důležité přenést pozornost na vrchní část obličeje. Vyhýbejte se raději hrubým obroučkům a naopak dejte přednost brýlím, které mají vrchní polovičatý rám. Oválný tvar obličeje má velkou výhodu v tom, že vám bude slušet prakticky cokoliv. Nemusíte se bát experimentovat. Ke kulatému obličeji je vhodné využít hranaté brýle střední velikosti. Není třeba se zříkat také geometrických tvarů.

Jaké jsou trendy?

Módní návrháři se každoročně snaží oživit módní trendy novými barvami, tvary a různými designovými kreacemi. Často využívají trendů z dob minulých a vrací se tak do minulosti. Kombinace retro stylu s moderními technologiemi je pak velmi zajímavá.

K létu patří barvy, na brýlích se budou objevovat spíše světlé odstíny, z nichž dominuje oblíbená žlutá. Velký návrat slaví také bílá barva s klasickými tmavými skly. Co se velikosti týče, fantazii se meze nekladou. Stále se nosí spíše větší a výraznější brýle, oblíbené jsou kulaté či oválné tvary.

 

Sluneční brýle léto 2015 TakkoSluneční brýle léto 2015 Takko
Sluneční brýle léto 2015 TakkoSluneční brýle léto 2015 Takko
Sluneční brýle léto 2015 – WayfarerSluneční brýle léto 2015 – Wayfarer

Sezónu jaro/léto 2015 lze opět označit za mimořádně rozmanitou, veselou a hravou. Brýle mohou být mnoho tvarů a barev, čím nápaditější, tím lepší. Nebojte se experimentovat. Zároveň dbejte na to, aby vám byly brýle pohodlné a dobře seděly.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!