Přírodní, nebo umělé nehty. Které vypadají lépe?

12. leden 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Ruce jsou vizitkou každého člověka. Alespoň základní pozornost bychom jim měli věnovat všichni. My ženy však máme mnohem více možností, jak o své nehty pečovat a zkrášlovat je. Otázkou však zůstává, zda vypadají lépe přírodní upravené nehty, nebo uměle vymodelované? Zkusme si porovnat výhody a nevýhody umělých nehtů.

Zdroj: pixabay.com / niekverlaanZdroj: pixabay.com / niekverlaan

Nejjednodušší odpovědi se vám dostane přímo v kosmetickém salónu pod dohledem zkušené manikérky. Hodně záleží na tom, zda jsou vaše přírodní nehty kvalitní a jaký mají tvar. Jen málo žen se může pyšnit dlouhými nehtovými lůžky a pevnými nehty, které nemají sklon k třepení a lámání se.

Rady od profesionálů

Pokud patříte mezi ty šťastné ženy, které mají skutečně kvalitní nehty, pak máte skoro vyhráno. Je však důležité naučit se o ně správně pečovat. Vyživující lak, kvalitní pilník na nehty a olejíček na nehtovou kůžičku, to je základní výbava, na kterou byste neměla zapomínat.

Jdeme na to

Přírodní nehty vyžadují, oproti umělým, pravidelnou úprava. Nejprve jim musíte dát stejný tvar. Nepoužívejte nůžky, ale nehty pouze pilujte, dokud nedosáhnete požadovaného tvaru a délky. Zdravé nehty se musí lesknout.

K tomu dokonale slouží leštička na nehty, kterou si snadno pořídíte také domů. Teprve po vyleštění naneste na nehty průhledný lak. Samozřejmostí je také úprava kůžičky. Tu nikdy nestříhejte! Ideální úprava spočívá v tom, že ji opatrně zastrčíte zpět k lůžku a promažete speciálním olejíčkem.

Umělé nehty – záruka krásných nehtů?

Se svými nehty je spokojená jen málokterá žena. Navíc některé profese doslova vyžadují, aby žena měla dokonale pěstěné nehty. V takovém případě je lepší zvolit nehty umělé.

Pokud se pro umělé nehty rozhodnete, musíte počítat s tím, že si za ně připlatíte. Vybírejte kosmetický salón podle referencí, ale také vzdálenosti od vašeho bydlení či kanceláře. Na doplnění umělých nehtů budete chodit pravidelně přibližně jednou měsíčně.

Nejoblíbenější jsou takzvané gelové modeláže nehtů. Vaše přírodní nehty jsou „zpevněny“ několika vrstvami speciálního gelu. Můžete si zvolit z nepřeberného množství barev a zdobení.

Ještě před pár lety byla velkým hitem francouzská manikúra, která spočívala v průhledných nehtech s bílým zakončením. Dnes jsou v módě spíše celobarevné a bohatě zdobené nehty. Velkou výhodou je skutečnost, že umělé nehty dobře drží, jsou odolné a nevyžadují žádnou úpravu.

Nevýhody umělých nehtů

Přestože umělé nehty vypadají krásně, počítejte s tím, že nastanou situaci, kdy vás mohou začít obtěžovat. Umělé nehty totiž odrůstají, a to rychleji, než by se na první pohled mohlo zdát.

Pokud máte krátká lůžka, odrost nehtů bude mnohem citelnější. Ceny za doplnění se různí, v průměru však zaplatíte kolem 400 – 500 korun, což vůbec není málo. Za zkoušku však nic nedáte.

Váháte, zda si nechat své přírodní nehty a raději se jim denně věnovat, nebo si zajít na odbornou modeláž nehtů? Pak vězte, že oboje má své pro a proti. Je třeba myslet na své časové a finanční možnosti. V každém kvalitním salónu by vám měli umět poradit, jaká úprava nehtů je pro vás nejlepší.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!