Ponožky do lodiček? Nebojte se toho!

17. březen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Není tomu ještě tak dávno, kdy ponožky a lodičky prostě nešly dohromady. Také jste to považovala za vrchol nevkusu? Je pravda, že dlouhá léta platilo pravidlo, že ponožky do otevřené obuvi zkrátka nepatří, tolerovaly se pouze silonové ponožky tělové barvy. Jenže móda je opravdu nevyzpytatelná. Co bylo vloni naprosto out, může být letos módní hit a naopak. Proto bychom rozhodně neměli podceňovat módní trendy!

Zdroj: DeichmannZdroj: Deichmann

Jistě jste si také všimla toho, s jako oblibou se vrací módní trendy, které se nosily za mladých let našich rodičů, ba dokonce i prarodičů. Možná si řeknete, co také mají módní návrháři stále vymýšlet. Svým způsobem je to pravda.

Retro móda se vrací

Ačkoliv se módní trendy stále vrací, vždy jsou o něco „vylepšené“ a samozřejmě přizpůsobené moderní době.

Ponožky v lodičkách se nosily ve 30. a 40. letech minulého století. Nutno podotknout, že tehdy se ženy oblékaly skutečně noblesně a nějaké to faux pas si rozhodně nemohly dovolit.

Ve vyšších vrstvách si dámy z lepší společnosti ponožky do lodiček nevzaly, ale mezi mladými dívkami šlo o velmi oblíbenou kombinaci, která podtrhovala určitou „roztomilost“. Jak je tomu tedy dnes?

Paní Alena se zajímá o módu už dlouho. Sama uznává, že ponožky v otevřených botách jako módní trend ji poněkud překvapil. „Když se podíváme do minulého století, zjistíme, že móda může mít mnoho podob. Jen si vzpomeňte na hippie, khaki ve vojenském stylu, kalhoty až do pasu a vytahané košile. Módní styly se mění, když se ovšem vrátí po delší době a zasadí se do současnosti, mohou působit trochu nezvykle," dodává s úsměvem.

Komu nejvíce sluší?

Ponožky v lodičkách budou nejvíce slušet mladým dívkám, které mají pěkně vytvarovaná lýtka. Dnešní mladé dívky mají velkou výhodu v tom, že mohou vybírat opravdu z nepřeberné řady ponožek – barevné, krajkové, průsvitné, síťované, bavlněné a neméně pěkně působí také podkolenky. Důležitá je hravost a rozvernost.

To potvrzuje také paní Alena. „Pokud chcete jít s módou, pak si nakupte hodně zajímavých ponožek, které se nebojte nosit k lodičkám, balerínám či sandálům. Čím pestřejší a výraznější vzory, tím lépe. Navíc tento trend není pouze zajímavý, ale také velice pohodlný. Pokud vás boty tlačí, v ponožkách budou mnohem snesitelnější,“ dodává radostně.

To je dobrá zpráva také pro ty, které se bojí nosit lodičky kvůli puchýřům a otokům.

Ponožky v lodičkách? Ano, letos je to módní hit, kterému se prostě musíte poddat. Proměňte se v odvážnou školačku a odvažte se.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!