Permanentní make-up: Jaké má rizika a pro koho je vhodný?

6. duben 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Také vás už nebaví každodenní líčení, kterým strávíte svůj drahocenný čas, a navíc za pár hodin máte pocit, že jste se vůbec nelíčila? Tuto situaci asi známe všechny. Když se nenalíčíme vůbec, připadáme si nevýrazné, někdy nám zase přijde, že jsme to přehnaly. Existuje možnost, jak být dokonale namalovaná pořád – permanentní make-up. Ten má ovšem svá rizika a není vhodný pro každého.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Co je to permanentní make-up?

V překladu to vlastně znamená trvalé líčení, které vydrží dlouhodobě, avšak ne celoživotně, jako například tetování. Každá z nás o této praktice slyšela, ale jen málokterá se k tomu odhodlá. Na jednu stranu je to velmi lákavé, na straně druhé se nabízí otázka, jak moc je to škodlivé a nebude to bolet?

Abych to upřesnila, jde o takzvanou mikroimplantaci pigmentu do pokožky. Odborníci upozorňují na to, že nejde o náhradu běžného make-upu, ale pouze o jakýsi základ, který nám usnadní každodenní líčení.

Mezi nejčastější úpravy, které ženy volí, patří permanentní make-up obočí, očí a rtů. Paní Hanka z Prahy si nechala upravit obočí, avšak nebyla zcela spokojena. „Stálo mne to skoro deset tisíc, což je opravdu dost. Nicméně nikdo mi neřekl, že obočí bude velmi rychle blednout. Musela jsem jít dvakrát na korekci, abych dosáhla požadovaného výsledku,“ říká třicetiletá podnikatelka.

Krásná za každou cenu?

Jen málokterá žena se nelíčí vůbec. Z časopisů dobře víme, jaké proměny lze s líčením dosáhnout. „Pracuji jako hosteska, jsem neustále mezi lidmi a můj vzhled je velmi důležitý,“ říká dvaadvacetiletá Daniela z Brna. „Moje pleť není zcela dokonalá, bez make-upu, řasenky a rtěnky se neobejdu. Rozhodla jsem se tedy pro permanentní make-up očí, rtů a obočí,“ doplňuje sympatická vysokoškolačka.

Zajímalo mne, co si o permanentním make-upu myslí Kateřina Jarošová z kosmetického salónu Aloha. Položila jsem jí otázku, pro koho je toto líčení vhodné, zejména tedy z praktických důvodů a jaký je nejnovější trend?

Permanentní make-up je vhodný pro klientky, které si připadají nevýrazné a nemají chuť případně i čas se denně líčit. Dále permanentní líčení rády využívají sportovkyně, které se hodně potí či mají sport spojený s vodou,“ říká a pokračuje.

Trendy v perm.make-upu bych asi nehledala, klasicky se tetuje nejčastěji obočí, oční linky (spodní, horní), kontury rtů. Nyní je novější metoda tzv. čárkování, které nevytvoří jednolitou linku, vypadá tedy přirozenější. Vydrží přibližně 3 - 5 let někdy začíná pigmentovat pryč z pleti dříve, řekla bych, že je to u každé klientky individuální,“ doplňuje s úsměvem.

Jaká jsou rizika permanentního make-upu?

Klientky, které uvažují o permanentním make-upu jistě zajímají také rizika. Kateřina Jarošová upozorňuje, že je velmi důležité vybrat si prověřený salón, protože právě z neodbornosti mohou vnikat největší zdravotní problémy. Mezi ty patří zanesení infekce a mechanické poškození pleti. Pokud by k takovému problému došlo, je nutné vyhledat dermatologa.

Pokud se pro permanentní make-up rozhodnete, je třeba pečlivě a individuálně zvolit vhodný odstín. „Jestliže máte světlé řasy, není příliš vhodné nechat si vytetovat tmavé linky kolem očí. Když nejsou nalíčené řasy, působí to hrubě,“ upozorňuje ženy vizážistka Jana Dufková. „Permanentní make-up může upravit tvar nesouměrných rtů. Je však důležité, aby byla barva pouze jemně vystínovaná ke středu rtů,“ dodává.

Permanentní make-up je tedy vhodný pro každou pleť, vyjma hodně citlivé, ale je důležité zvolit odborné a kvalitní služby. Je vhodné zjistit si dostatek referencí a podívat se na práci konkrétní kosmetičky, protože když se permanentní make-up nepovede, není snadné jej opravit.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!