Naučte se o svoji pleť v zimě pečovat

5. leden 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Zima s sebou přináší mnoho radovánek, ale také starostí. Víte, jak pečovat o svou pleť, aby příliš netrpěla? Vítr, mráz a také sníh, tím vším pokožka velice trpí. V zimě je třeba pleti věnovat zvláštní péči, pokud chcete, aby vypadala stále svěží. Zima se významně podílí na stárnutí kůže.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Chlad a mráz způsobují, že pleť je hrubší, tuhá a vrásčitá. Často se objevují červené skvrnky, které nevypadají vůbec hezky. Pokud však budete o pleť správně pečovat, mnoha komplikacím lze zabránit.

Mažte, jak jen to jde

Mezi základní pravidla v péči o pleť patří důsledná hydratace. Studený vzduch způsobuje, že se v něm nachází velice málo vlhkosti. Pleť je vysušená a má sklony k odlupování drobných šupinek.

Pořiďte si hydratační krém, bez kterého se v zimě neobejdete. Kvalitní základ vytvoří dokonalý štít proti nepříznivému počasí až na několik hodin. Vhodné jsou také promašťující krémy, které můžete použít nejen na obličej, ale také na ruce.

Dejte přednost krémům, které mají hutnou konzistenci, dobře se vpijí a nezanechávají mastný základ. Lehké krémy si raději schovejte na jaro a léto.

Používáte make-up? Pokud jste zvyklá si pouze přepudrovat nos, pak zpozorněte. Make-up hraje v zimním období velice důležitou roli, neboť vaši pleť dokonale chrání.

Kromě toho, že vám dodá nádech svěžesti, zamezuje nepříjemným vlivům mrazivého počasí, aby poškodily vaši pleť. Doporučuji zvolit kvalitní make-up, v zimě je vhodnější světlejší odstín.

Samozřejmostí je také ochrana rtů. Většina z nás zapomíná na to, že rty trpí v podstatě nejvíc. Nelze je přetřít krémem ani make-upem. Jedinou, zato spolehlivou ochranou, kterou jim můžete dopřát, je kvalitní jelení lůj s UV faktorem.

Pozor na vodu

Pokud jste zvyklá si ráno před odchodem opláchnout obličej teplou vodou, a brzy poté vyrazit ven, pak vaše pleť velice trpí.

Doporučuji používat běžná odličovací mléka, případně si umýt obličej alespoň půl hodiny předtím, než vyjdete ven. Samozřejmě pleť ihned ošetřete vhodným krémem a přetřete make-upem.

Nezapomeňte také na ruce

Pečovat musíte nejen o obličej, ale také o ruce, kde je kůže velice jemná a citlivá. Při mytí nádobí a úklidu by měly být samozřejmostí ochranné rukavice. Před odchodem ven použijte promašťující a ochranný krém na ruce.

Pokud venku mrzne, nezapomínejte na rukavice. Dopřejte svým rukám alespoň jednou týdně výživnou masku. Velmi se mi osvědčila domácí výroba, stačí pouze smíchat bílý jogurt s medem, natřít na ruce, poté navléci kosmetické rukavice (stejnou službu vám poskytne klasický mikrotenový sáček). Nechte působit půl hodiny, vaše ruce budou krásně hebké

Chraňte pokožku před sluncem

Také v zimě se setkáme se slunečním zářením, i když podstatně méně, než v létě. Zejména na horách má slunce stále velkou sílu.

Proto je vhodné používat krémy, které obsahují UV faktor. Ten vás ochrání zejména před pigmentovými skvrnami, které nevypadají vůbec pěkně.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!