Jaký make-up zvolit na léto?

29. duben 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Léto se pomalu blíží a je nejvyšší čas pořídit si vhodný make-up na léto. Líčení na léto je pro některé z nás stále velkou neznámou. Často chybujeme tím, že po celý rok používáme stejný odstín i konzistenci make-upu. Jenže v létě pokožka potřebuje dýchat, navíc od slunce chytá jiný odstín, než v zimním období. Jak tedy na to?

Zdroj: Jana DufkováZdroj: Jana Dufková

Základním pravidlem je především minimalismus. V létě je třeba klást důraz na prodyšnost, není tedy vhodné nanášet silné vrstvy hutného make-upu. Naopak bychom měli používat lehčí texturu, než v zimě. Navíc stačí aplikovat pouze malé množství. Ideální jsou make-upy, které obsahují SPF faktor.

Méně je někdy více

Lehký make-up na léto doporučuje také vizážistka Jana Dufková. „Velmi se mi osvědčil BB krém, který pokožku hydratuje, sjednocuje, rozjasňuje a zároveň obsahuje ochranný faktor. Je vhodný zejména pro mladou či bezchybnou plet," říká vizážistka s úsměvem.

K letnímu líčení je také vhodné zvolit korektory, které elegantně zamaskují drobné nedostatky či kruhy pod očima. „Make-up nejlépe roztírejte směrem od středu obličeje ke stranám, výsledný efekt bude ideální,“ radí všem ženám Jana Dufková. Toto obecné pravidlo se netýká pouze letního líčení.

Jak vybírat make-up?

Barva by měla vždy odpovídat pleti, buď do růžova, nebo lehce do béžova,“ říká Jana Dufková. Také upozorňuje na to, abychom barvu nanášeli vždy při denním světle. Umělé osvětlením může zkreslovat. Ideální místo pro zkoušku je uprostřed čela, nikoliv na hranu čelisti, jak bývá zvykem.

Sytost barvy je velice důležitá. Pokud nenajdeme odpovídající odstín, je lepší zvolit o něco světlejší, rozhodně ne tmavší. Měli bychom myslet na to, že pleť je na krku o něco bledší, než na bradě a nose. Světlejší odstín nám zaručí, že barevný rozdíl nebude téměř patrný.

Krycí schopnosti make-upu je vhodné vybírat podle kvality pleti,“ říká Jana Dufková s tím, že je důležité myslet na to, že míra krytí je vždy na úkor přirozenosti. Silné vrstvy make-upu mohou vytvořit až nepřirozenou „masku“, navíc v létě se více potíme. Například pro suchou pleť nejsou vůbec vhodné minerální pudry a make-upy.

Samotný make-up by měl mít lehkou tekutou texturu, která neobsahuje oleje. Hutné krémové make-upy raději v létě schovejte do skříně a vyndejte je nejdříve v říjnu. Letní líčení můžete omezit pouze na velmi lehký make-up, případně zvýraznit plošky pod lícními kostmi světlou tvářenkou, voděodolnou řasenku a lesk na rty.

V létě bychom neměly používat hutné make-upy, ale lehčí BB krémy, nebo jen tónovací krémy. Barvu vždy přizpůsobit stupni opálení. Barvy stínů světlejší, zářivé barevně sladěné s oblečením. Vždyť v létě také nosíme oblečení lehčí a barevnější než v zimě. Na rty víc používat transparentní rtěnky a lesky, tvářenky meruňkové nebo lehce růžové, na tmavší pleti nevypadají temnější odstíny dobře. Letní make-up by měl být lehký a projasněný.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.47 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!