Jak pečovat v létě o své vlasy?

22. červen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

V létě slunce svítí častěji než kdy jindy a máte také velkou sílu. Sluneční paprsky jsou příjemné, ale mohou také značně škodit. Stejně, jako chráníme pokožku, bychom měli dbát na dostatečnou ochranu své kštice. Chcete mít stále krásné a zdravé vlasy? Dopřejte jim péči, kterou si zaslouží.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Vlasy si pravidelně zesvětluji asi deset let,“ popisuje paní Alena z Kladna. „Vždy v létě pociťuji, že jsou mé vlasy slabší než kdy jindy a ztrácí lesk,“ pokračuje ve svém vyprávění. Také máte podobný problém?

Pak rozhodně nejste jediná. Barvení, trvalá a další zásahy představují pro vlasy velkou zátěž. V kombinaci se slunečními paprsky jsou vlasy velmi oslabené, mohou se třepit a dokonce také více padat.

Základem je správná kosmetika

UV záření, slaná či chlorovaná voda, to vše se podílí na poškození vlasů. Nejvíce se tím ničí především keratin. Vlasy jsou poté křehčí a méně odolné. Pro jejich záchranu je důležité zaměřit se na ochranu před UV paprsky a především na zvýšenou hydrataci a výživu. Právě ztráta hydratace vlas ještě více oslabuje a vysušuje.

Vlasy jsou sluncem namáhány stejně jako pokožka. Paprsky je vysušují a namáhají, stejně tak jako dehydratují pokožku pod nimi,“ říká Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik.

Škody napáchané sluncem pak dokáže skvěle napravit hloubková výživa vlasové pokožky, tzv. mezoterapie. Jde o mini-invazivní ošetření, při němž se výživné koktejly aplikují injekčně přímo do pokožky, kterou hloubkově vyživují, a tím podporují opravu a růst vlasů. Stejně, jako tomu je i u pokožky obličeje nebo těla, dosahuje při nápravě škod po slunci rovněž výborných výsledků švýcarská DNA terapie RegenMatrix,“ doporučuje Helena Reisingerová.

Šetrná péče a ochrana

Kromě kosmetické péče je třeba s vlasy zacházet velmi opatrně. Dopřejte jim jemné zacházení, žádné trhání vlasů kartáčem, drhnutí mokrých vlasů ručníkem a stahování do pevného uzlu. To vše vaší kštici ještě více škodí. Vhodné jsou speciální kartáče, které vlasy jemně rozčešou a vlasové vlákno nepoškodí. „Velmi se mi osvědčil kartáč z řady Tangle Teezer, který mi doporučila moje kadeřnice a jsem maximálně spokojená,“ říká s nadšením Anna z Písku.

A na co bychom ještě neměli zapomínat? Pokud se chystáte na pláž ať už v tuzemsku, nebo u moře, vždy si oblékněte vhodnou pokrývku hlavy. Ideální jsou slamáky nebo stačí vzít kšiltovku či šátek. Pokrývka chrání nejen vlasy, ale také vlasovou pokožku před spálením.

Péči o vlasy v letním období bychom neměli podceňovat. Důležité je zaměřit se na vlasovou kosmetiku, která je určena speciálně k letnímu období. Vlasy potřebují hydrataci a keratin. Zacházejte s nimi jemně, míso fénu je nechte uschnout přirozeně a používejte šetrné kartáče. Samozřejmostí je také vhodná pokrývka hlavy.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!