Jak pečovat o pleť v podzimním a zimním období

8. říjen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Podzimní počasí s sebou přináší nízké teploty, déšť a vítr, to vše naší pleti nedělá příliš dobře. Zhoršené klimatické vlivy vyžadují speciální ochranu, kterou si pleť zaslouží. Samozřejmě záleží na tom, v jakém prostředí se nacházíme. Při pobytu na horách je pleť vystavena mrazu, silnému větru a také intenzivnímu slunečnímu záření.

Zdroj: GERneticZdroj: GERnetic

V takovém případě pleť vyžaduje jinou ochranu, než je tomu ve městě, kde je naopak více smogu, hodně času trávíme ve vytopených místnostech a pokožka musí čelit častým přechodům ze zimy do tepla.

Pokud chceme mít pěknou a svěží pleť, musíme jí věnovat dostatečnou péči. O tom, jak se pleti věnovat v chladném počasí, jsme hovořili s Alenou Kimlovou, hlavní firemní kosmetičkou a školitelkou značky GERnétic. Místo obecných informací se zaměříme na téma do hloubky.

Co pleti škodí nejvíce?

Jakmile se venku ochladí a začíná topná sezóna, trávíme více času v přetopených místnostech (nebo v místnostech vybavených vzduchotechnikou), to pleť značně vysušuje. „Vlhkost vzduchu v těchto místnostech je minimální a způsobuje rychlejší odpařování vody z pokožky,“ vysvětluje Alena Kimlová. „Doporučujeme jednou denně nebo častěji aplikovat regenerační masky, aby nedošlo k přesušení pokožky.“

Stejně nepříznivě působí na naši pokožku prudké přechody z tepla do zimy a naopak. Pleť je pak vysílená, ztrácí vlhkost a dochází k úbytku minerálů. „Při pobytu venku doporučujeme používat mastnější krémy, které zabezpečí ochranný film, zamezí odpařování vody z pokožky a dodají pleti potřebné látky,“ vysvětluje Alena Kimlová.

Pro podzimní a zimní dny je typická často se vyskytující inverze. Usazování těžkých kovů na pokožce způsobuje vznik volných radikálů, které pak působí degenerativně na kolagenová vlákna.

Dochází tak rychleji k tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí pleti. „Je třeba věnovat pozornost regeneračním přípravkům, které napomáhají obnovovat tvorbu kolagenu, regenerují a revitalizují pleť, potlačí vznik volných radikálů nebo je alespoň eliminují.“

Prudké sluneční paprsky na horách v kombinaci se s mrazem a větrem mohou narušit pevnost a pružnost pokožky, dochází k tvorbě předčasných vrásek i nepravidelné pigmentace. „Doporučujeme používat ochranný přípravek s vysokým UV filtrem, při dlouhodobějším pobytu na slunci aplikaci pravidelně opakujte,“ pokračuje Alena Kimlová.

Pozor na rty! Rty se vysušují mnohem rychleji, než ostatní části obličeje. Jsou více citlivé, pálí a olupují se. Noste u sebe neustále tyčinku na rty, po příchodu domů můžete použít také speciální krém.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!