Jak na akné? Lépe jíst a nepodceňovat péči

22. říjen 2013  Redakce   komentáře (0)

Znáto každý puberák, ale i ženy ve starším věku mají ple plnou pupínků. Navíc bylo zjištěno, že Češi trpí na akné třikrát častěji než lidé v západních zemích.

Zdroj: wikiZdroj: wiki

"Lidé v České republice trpí na akné a nejrůznější pupínky až třikrát častěji než lidé v západních zemích. Tento fakt ovlivňuje samozřejmě celá řada faktorů, mezi něž můžeme řadit typické ovzduší, životní prostředí a zejména nekvalitní stravovací návyky," říká Jiří Šíma ze společnosti Skinguard.

"Důkazem může být například vietnamská komunita, která na našem území žije. Zejména u mladší generace Vietnamců, kteří se již nestravují jako jejich rodiče tradičními vietnamskými pokrmy, lze totiž problémy s pupínky a akné nově zaznamenat," konstatuje Jiří Šíma. "Může za to z velké části jejich občerstvování ve fast foodech a do jisté míry také kalorická česká kuchyně. Ani na jedno totiž není jejich metabolismus navyklý."

Špatná strava a podceňovaná péče

Dalším problémem je to, že lidé vlastně neznají svou vlastní ple. Neumí určit, jaký typ mají, a nevědí, jak se o ni mají správně starat. "Velice často se tak setkáváme s případy, kdy ženy používají předraženou kosmetiku, která je však pro jejich typ naprosto nevhodná. Místo kvalitní péče jejich ple vysušuje a velkou mírou se podílí na jejím zarudnutí a urychlení projevů stárnutí," popisuje Jiří Šíma.

"Ženy pak mají ve výsledku ple v některých oblastech vysušenou, v jiných naopak příliš mastnou. Také jsme již několikrát zaznamenali situace, kdy lidé užívali na odstranění či potlačení projevů akné a pupínků přípravky s obsahem alkoholu či zinku. Tato kombinace je však pro citlivou pokožku s pupínky rovněž nevhodná," konstatuje odborník ze společnosti Skinguard.

Poraďte se s odborníkem a omezte stres

Lidé by si měli uvědomit, že tento způsob hospodaření s pletí má pak za následek paradoxně zvýšenou tvorbu nepříjemných projevů akné a přidružené komplikace. A jejich následné odstranění je leckdy běh na opravdu dlouhou tra.

"Doporučovali bychom proto, aby se vždy nejprve poradili s odborníkem a nechali ple důkladně vyšetřit, než vloží důvěru a spoustu peněz do neúčinného a nevhodného přípravku," říká Jiří Šíma.

"Zároveň by si však měli lidé uvědomit, že kosmetika není vše. Důležitá je také celková životospráva. Je známo, že stres, nedostatek spánku a zejména nevyvážená a nepravidelná strava dovedou náchylné pleti velice ublížit. Lidé v západních zemích si tyto zásady již osvojili. Těšíme se, až dojde k podobné adaptaci také u nás," dodává Jiří Šíma.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!