Dopřejte své pleti konopnou péči

1. červen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Jistě jste už slyšeli o kosmetice z konopí, které se říká také „konopná“ péče. Zajímá vás, pro koho je tato kosmetika vhodná, kde ji koupit a jak ji používat? Jde o přírodní přípravky, které čerpají z extraktů z konopí. To není pouze „zakázané“. Jde o lék, který má silné energetické schopnosti, antibakteriální vlastnosti a dokáže regenerovat pokožku.

Zdroj: pixabay.com/ivabalkZdroj: pixabay.com/ivabalk

Konopí je mnoho druhů a jejich farmakologický, psychologický a terapeutický účinek se mezi jednotlivými odrůdami velmi liší.  Pokud tedy trpíte atopickým ekzémem, máte suchou a podrážděnou kůži, určitě čtěte dále. A pozor, konopná péče je určena také pro děti.

Moderní kosmetika z konopí

Konopná kosmetika se těší velké popularitě. Vyrábí se z výtažků marihuany a velmi příznivě působí na pleť. Nedocenitelné jsou zejména její léčebné účinky. Není tedy divu, že konopné koupele či masáže nabízí také lázeňské služby či kosmetické salóny.

Kosmetika z konopí nabízí mnoho produktů, které jsou určeny k péči o pleť i vlasy," říká paní Chytilová ze salónu Eden. „Každá společnost, která přináší kosmetiku z konopí, by měla přesně určit, pro koho je tato kosmetika vhodná."

To se týká také dalších složek konkrétních výrobků, zda jsou hydratační, výživné apod. Podle toho se pak lze určit, pro jaký typ pleti je daná kosmetika vhodná.

Léčebné schopnosti konopné kosmetiky

Kosmetika z konopí se vyrábí z konopného oleje, který je lisovaný z konopných semínek. Tento olej v sobě obsahuje důležité nenasycené mastné kyseliny, vzácné minerály a chlorofyl. Tyto vlastnosti dodávají kosmetice nejlepší předpoklady v péči o nemocnou či poškozenou pleť.

Zmírňuje kožní obtíže, mezi které řadíme akné, kožní plísně, ekzém a suchou pleť. Pomáhá také regenerovat pokožku, hydratuje ji a vyživuje. Konopná kosmetika má silné zklidňující a antibakteriální účinky. A nutno podotknout, že je zcela hypoalergenní.

Je vhodná také pro děti?

Co se dětí týká, v tom bych neviděla problém,“ pokyvuje hlavou paní Chytilová. Nicméně je potřeba vybírat takovou řadu, která je určena především pro děti. Jedině tak můžeme mít jistotu, že přípravky nebudou dětskou kůži dráždit a naopak přinesou potřebnou úlevu. Tuto kosmetiku seženete v lékárně, v drogeriích nebo přímo od výrobců. Patrně nejznámější značkou je kosmetika Cannaderm.

Konopná kosmetika má velmi příznivé účinky na pokožku. Působí příznivě proti akné, hydratuje suchou kůži, regeneruje kůži po ekzému, plísních či dalších nepříjemnostech. Má antibakteriální, regenerační a zklidňující účinky. Její využití je v současné době velmi širokospektré.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!