Barvení vlasů v těhotenství. Na co si dát pozor

10. březen 2015  Martina Richterová  komentáře (0)

Barvení vlasů se stalou nedílnou součástí života každé z nás. Není se čemu divit, barvy dodávají vlasům větší lesk, výraznější vzhled a navíc tak snadno můžeme měnit svůj vzhled. Avšak jak je to v těhotenství?

Zdroj: freeimages.comZdroj: freeimages.com

Jistě si kladete otázku, zda barvením nemůžete nějak ohrozit své dítě? Jsou barvy opravdu tak škodlivé, nebo jde jen o mýty, které se dávno nezakládají na pravdě?

Krásné vlasy v těhotenství

Jakmile otěhotníte, leccos se ve vašem životě změní. Své o tom ví také Andrea, která je maminkou tříleté dcery a ročního chlapečka. Dnes již s úsměvem vzpomíná.

Když jsem čekala první dítě, nevěděla jsem, zda si mohu barvit vlasy jako doposud,“ říká Andrea a pokračuje. „Ptala jsem se své kadeřnice a gynekologa a ani jeden mi vlastně nedal jednoznačnou odpověď.“

V podobné situaci se ocitne téměř každá z nás, protože barvení vlasů je dnes již zcela přirozené.

Zeptala jsem se paní Aleny z kadeřnického studia XstyleBeuty Praha, jak to vidí ona. „Těhotenství není nemoc, ale zcela přirozený stav! Není vůbec nutné se nikterak obávat vlivu barvy na plod. Samozřejmě mam na mysli profesionální barvy ze salónů.“

Domácí barvení vlasů

Zároveň také upozorňuje na domácí barvení. „Určitě nedoporučuji používat v době těhotenství barvící produkty zakoupené v sítích drogerií, ač mají sebelepší značku. U těchto produktů jsou zcela jiná složení a mohou obsahovat nevhodné složky, které nejsou vhodné ani pro dospělý organismus, natož pro plod,“ dodává paní Alena.

Také výrobci barev nás uklidňují tím, že dnes jsou již barvy na zcela jiné úrovni, než tomu bylo dříve a jsou tedy zcela bezpečné pro nás i naše miminko. Jenže to bychom nebyly my ženy, abychom se i přesto neobávaly.

Martina má dvouletá dvojčata a moc dobře si pamatuje, jak se obávala barvení vlasů v těhotenství. „Pořád jsem to řešila, i když mi většina lidí říkalo, že se obávat nemusím. Nakonec jsem zvolila zlatou střední cestu, v prvním trimestru pouze přeliv a poté jsem chodila na barvu jednou za dva měsíce.“

Pozor na hormonální změny

Při barvení se však můžeme setkat s trochu jiným problémem a tím je skutečnost, že barva nemusí chytit tak, jak jsme byly doposud zvyklé. Na vině jsou hormonální změny, které se v těle těhotných žen odehrávají.

V těhotenství se mění kvalita vlasů, jejich stav, suché se mohou náhle více mastit, jemné budou pevnější a naopak. S tím je tedy třeba počítat a nedávat to za vinu kadeřnici.

Co tedy doporučit? Chovejte se v těhotenství přirozeně, dejte na svůj selský rozum a netrapte se malichernostmi. Také budoucí maminky si zaslouží být krásné!

Barvení vlasů v těhotenství je značně kontroverzní téma, na kterém se ani odborníci často neshodnou. Většina z nich však říká, že kvalitní barvy ze salónů by vadit neměly. Je však třeba počítat s tím, že vlasy se vlivem hormonů chovají trochu jinak, než jsme byly zvyklé.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Magazín evien.cz


Časopis je součástí webů portfolia společnosti MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
evien.cz na Seznam.cz
evien.cz na Facebooku


Redakce evien.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!